TBMM Başkanı Şentop, Ali Erbaş’a gelen tepkileri değerlendirdi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Diyanet İşleri Başkanımızın şahsına ve özellikle onun şahsı bahane edilerek İslam'a yapılmaya çalışılan saldırıyı şiddetle kınıyorum" ifadelerini kullandı.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Ankara Barosu’nun Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ı eleştiren açıklamasına ilişkin yazılı açıklama yaptı. İnsanî değerler ve hakîkatlerın çağlar üzeri olduğunu söyleyen Şentop, bu değerlere düşmanlığın karanlık tarihinin de insanlık kadar eski olduğunu söyledi. İnanç alanında da, siyasette de, hukukta da her yeni düşüncenin kendisine yüzyıllar öncesinden dayanaklar bulduğunu söyleyen Şentop, şunları kaydetti:

“Milletimizin değerlerine karşı düşmanlık da yeni değildir; o değerleri tahfif etme hafifliği de. Geçen zamanı kanıt göstererek İslam’a saldıran provakatif zihniyet, kadim İslam düşmanlığının zavallıca bir tezahürü olduğunu fark edecek bilgi temelinden de mahrumdur. Diyanet İşleri Başkanımızın şahsına ve özellikle onun şahsı bahane edilerek İslam’a yapılmaya çalışılan saldırıyı şiddetle kınıyorum.Hukuk ismine konuştuğunu öne sürenlerin, liyakat ve samimiyetten yoksunlukları apaçık ortadadır. Eleştiri hakkı hiçbir zaman hiç kimseye milletimizin inandığı değerleri kendi sığ zaviyesinden bile olsa tahfif ve tahkir etme hakkı vermez. Çağları aşan hakikatlere ve değerlere sahip olmakla daima iftihar ederiz.”

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı