TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Beştepe’deki Törene Katılacak

Beştepe'de yapılacak adli yıl açılış törenini boykot edip etmeyecekleri merak konusu olan Türkiye Barolar Birliği, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak tartışmalara noktayı koydu.
Takip et
TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Beştepe’deki Törene Katılacak
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

2 Eylül’de Beştepe’de yapılması planlanan adli yıl açılış törenine katılıp katılmayacağı merak konusu olan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, kararını verdi. Konuyla ilgili TBB tarafından yapılan açıklamada Feyzioğlu’nun törene katılacağı ve burada bir konuşma yapacağı vurgulandı.

İşte TBB taraffından yapılan o açıklama; 

“Yargıtay Başkanlığı’nın Adli Yıl Töreni’ne Türkiye Barolar Birliği Başkanı’nı davet etmesi üzerine konu Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu’nda tüm yönleriyle görüşülmüştür. Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu törene katılım sağlanmasına karar vermiştir.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu törene katılacak ve eskiden beri gelen geleneğin devamı olarak Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cirit ile birlikte Adli Yıl açış konuşmasını yapacaktır. Meslektaşlarımızın ve milletimizin beklentisi sorunlarımızın konuşarak çözülmesidir. Bizim de sorunları konuşarak, iletişim kurarak hep birlikte çözebileceğimize inancımız tamdır.”

BAROLAR BOYKOT KARARI ALDI

İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere çok sayıda baro, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek adli yıl açılış törenine katılmayacağını duyurmuş ve boykot çağrısı yapmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.