adplus-dvertising

TB3 SİHA’nın özellikleri açıklandı! Uçak gemisine inip kalkabiliyor…

Selçuk Bayraktar, yeni geliştirilen Türkiye'nin gururu TB3 SİHA’nın özelliklerini açıkladı. Yeni tip SİHA TCG Anadolu gemisine inip kakabilecek.
Takip et
TB3 SİHA’nın özellikleri açıklandı! Uçak gemisine inip kalkabiliyor…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bayraktar TB3 Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) hakkında olarak Selçuk Bayraktar tarafından yapılan açıklamada, “Bayraktar TB3 diyerek uçak gemisine inip/kalkan ve o sınıfta benzeri olmayan bir uçak geliştiriyoruz. Kanatları katlanıyor, uçak gemisine iniyor, 1200 kilogram civarında, daha ağır mühimmatlar taşıyabiliyor” ifadelerine yer verildi.

DEMİR: YENİ SİHA’LAR TCG ANADOLU’YA KONUŞLANACAK

Konuyla alakalı olarak, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada, “TCG Anadolu’yu bir Sgemisine dönüştürecek çeşitli sabit kanatlı projelerimiz var” ifadelerine yer verilmişti.

SavunamSanayiST.com ise söz konusu SİHA’nin Bayraktar TB3 olduğu bilgisini paylaşmıştı.

BAYRAKTAR TB3’TE HANGİ FÜZELER KULLANILACAK?

Bayraktar TB2 ile ANKA arasında bir konumda bulunacağı tahmin edilen Bayraktar TB3 için TCG Anadolu’da birtakım modifikasyon gerçekleştirecek.

Bu modifikasyonların neticesinde TCG Anadolu, BAYKAR Savunma imalatı Bayraktar TB3 için uçuş operasyonlarına hazır hale getirilecek.

Bayraktar TB3’ün, ROKETSAN tarafından geliştirilen L-UMTAS Anti-Tank Güdümlü Füze (ATGM) sistemini kullanabilecek kapasitede olacağı düşünülüyor.

SİHA, TEI imalatı milli bir motor kullanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.