adplus-dvertising

Tayvan’dan Ukrayna’ya 8 milyon dolar yardım

Tayvan Dışişleri Bakanı Joseph Wu, Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko ile yaptığı görüntülü görüşmede Ukrayna’ya 8 milyon dolar yardım yapılacağını açıkladı.
Takip et
Tayvan’dan Ukrayna’ya 8 milyon dolar yardım
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tayvan Dışişleri Bakanı Joseph Wu ile Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko görüntülü görüşme gerçekleştirdi. Bakan Wu görüşmede Ukrayna’ya 8 milyon dolar yardım yapılacağını belirtti. Gönderilecek yardımın 3 milyon dolarının başkent Kiev’e, 5 milyon dolarının ise 6 sağlık kurumuna gönderileceği açıklanırken, alınan yardım kararının Tayvan’ın Ukrayna’ya gönderdiği yardımların 4’üncüsü olduğu söylendi.

“Rusya’nın saldırıları uluslararası düzeni tehdit ediyor”

Bakan Wu, Kiev Belediye Başkanı Klitschko ile görüşmesinde, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırılarının yalnızca Ukrayna halkına büyük zarar vermekle kalmadığını, aynı zamanda uluslararası düzeni ve demokratik toplumu tehdit ettiğini belirtti. Wu öte yandan Tayvan ve Ukrayna’nın demokratik ideolojiyi paylaşan ortaklar olduğunu ve totalitarizmin yayılmasını önlemek için iki ülkenin ön saflarda yer aldıklarını ifade etti.

Belediye Başkanı Klitschko ise Bakan Wu’ya, Tayvan hükümeti ve halkına yardım için teşekkür ederek, “Barış fakat son Rus askeri Ukrayna’dan ayrıldığında başlayabilir” şeklinde konuştu. Klitschko öte yandan uluslararası toplumu Rusya’yı en kapsamlı biçimde kınamaya ve yaptırım uygulamaya çağırdı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.