adplus-dvertising

Tayvan’da günlük Covid-19 vaka sayıda rekor

Tayvan’da son 24 saatte belirlenen 46 bin 536 yeni korona virüs vakası ile salgının başlangıcından bu yana 1 günde en yüksek vaka sayısı kayıtlara geçti.
Takip et
Tayvan’da günlük Covid-19 vaka sayıda rekor
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tayvan’da korona virüs vaka sayısındaki endişe verici artış sürüyor. Tayvan Sağlık Bakanı Chen Shih-chung yaptığı açıklamada, Tayvan’da son 24 saatte 46 bin 536 Covid-19 vakası belirlendiğini, bu sayının şuana kadar 1 günde belirlenen en yüksek vaka sayısı olduğunu bildirdi. Bakan Chen, toplam vaka sayısının ise 314 bin 983’e ulaştığını aktardı. Son 24 saatte virüs sebebiyle 11 kişinin yaşamını yitirdiğini aktaran Chen, toplam can kaybının 907’ye yükseldiğini söyledi.

Merkezi Salgın Komuta Merkezi (CECC)’den yapılan açıklamaya göre yaşamını kaybedenler 40-99 yaşları arasında ve kronik hastalığa sahip.

En çok vaka Yeni Taipei’de

Tayvan’da en çok vaka sayısı başkent Taipei ve çevresindeki Yeni Taipei’de belirlendi. Sağlık bakanı Chen, Yeni Taipei’de 16 bin 670, Taipei’de ise 9 bin 245 kişinin Covid-19’a yakalandığını duyurdu. Taipei’den sonra en fazla vakanın görüldüğü şehir ise uluslararası havalimanının bulunduğu Taoyuan oldu. Taoyuan’da günlük vaka sayısı 6 bin 882 olarak kaydedildi.

“Vakalar daha da artacak”

Tayvan Sağlık Bakanı Chen, korona virüs salgınında henüz günlük en yüksek vaka sayısına ulaşılmadığını ve tahminlerine göre Mayıs ayının ilerleyen günlerinde günlük 100 binin üstünde vaka belirleneceğini belirtti.

Vakaların çoğu semptomatik

Tayvan’da yayılan korona virüsün, Omicron mutasyonu olduğu ve hastalanan kişilerin yüzde 99.75’inin hafif belirtiler gösterdikleri öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.