adplus-dvertising

Tayvan’da Covid-19 olan çocuğun tırnakları beyazladı

Tayvan’ın Taichung şehrinde yaşayan 6 yaşındaki bir çocuğun Covid-19 virüsüne yakalandıktan kısa bir müddet sonra el ve ayak tırnakları beyazladı.
Takip et
Tayvan’da Covid-19 olan çocuğun tırnakları beyazladı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Uzakdoğu ülkesi Tayvan’ın Taichung şehrinde yaşayan 6 yaşındaki bir çocuğun Covid-19 virüsüne yakalandıktan kısa bir müddet sonra el ve ayak tırnaklarının beyazladığı görüldü. Yetkililer, çocuğun kimliğini açıklamazken, ufak çocuğun geçtiğimiz Haziran ayı başında hastalandığı ve ortalama iki gün yüksek ateş, burun akıntısı ve öksürük şikayetleri yaşadıktan sonra tırnaklarında renk değişimi yaşandığını söyledi.

Tayvan Taichung MetroHarbor Hastanesi’nden Pediatrik Bulaşıcı Hastalıklar Uzmanı Kao Chia-huei, çocuğun tırnaklarında oluşan beyazlamanın enfeksiyon sırasında kan damarlarında oluşan küçük kan pıhtılarından kaynakladığını belirtti.Kao, 6 yaşındaki çocukta gözlenen olgunun 2 yahut 3 ay içinde yavaş yavaş ortadan kalkacağını söyleyerek, çocuğun hayati tehlikesinin bulunmadığını bildirdi.

Covid tırnakları olarak isimlendirilen yatay çizgilerin görünümü gibi tırnakta yaşanan değişiklikler, enfeksiyondan birkaç gün yahut birkaç hafta sonra ortaya çıkabiliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.