adplus-dvertising

Taylor Hawkins’in ölümüyle ilgili uyuşturucu iddiası!

Foo Fighters davulcusu Taylor Hawkins, grubun Kolombiya’daki konserlerinden hemen önce bir otelde ölü olarak bulunmuştu. Meşhur müzisyenin sistemine 10 farklı uyuşturucu bulunduğu ileri sürüldü.
Takip et
Taylor Hawkins’in ölümüyle ilgili uyuşturucu iddiası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Müzik dünyası dün meşhur müzisyen Taylor Hawkins’in ölümüyle sarsıldı. Bugün ise Hawkins’in ölümün sebebi ile alakalı yeni bir iddia ortaya atıldı.

Bogota’da gerçekleşecek Foo Fighters konseri için son hazırlıklar yapılırken konserin iptal olduğu bilgisi dinleyicilerle paylaşıldı. Sonrasında da Hawkins’in ölüm haberi duyuruldu. Grup Twitter’da şunları yazdı: “Foo Fighters ailesi, sevgili Taylor Hawkins’imizin trajik ve zamansız kaybıyla harap oldu. Onun müzikal ruhu ve bulaşıcı kahkahası sonsuza dek hepimizle yaşayacak. Kalplerimiz eşi, çocukları ve ailesiyle beraber ve bu hayâl bile edilemeyecek kadar zor zamanda mahremiyetlerine azami saygı gösterilmesini istiyoruz.”

Ölüm haberinde Hawakins’in neden yaşamını yitirdiği açıklanmazken bugün Dailymail’in yer verdiği habere göre; Hawkins, Bogota’daki beş yıldızlı birotelinde öldüğünde sisteminde on farklı ilaç türü vardı.

ÖLÜMÜNE UYUŞTURUCU NEDEN OLDU

Sözcü’nün aktardığı bilgiye göre: Bogota merkezli FM radyo istasyonunun müdürü olan tanınmış Kolombiyalı basın mensubu Luis Carlos Velez bugün erken saatlerde 50 yaşındaki Hawkins’in odasına giren bir polis memurunun savcılara kokain benzeri beyaz bir toz gördüğünü söylediğini öne sürdü.

Kolombiya’nın saygın gazetelerinden El Tiempo da otel odasında bulunan halüsinojenleri (LSD’yi de içerebilen zihin değiştiren ilaçlar) işaret eden gizli bir rapora dikkat çekti. Velez, “Odada Kolombiyalı yetkililer boş bir bira kutusu, açılmış bir şişe votka, bir Coca-Cola şişesi ve yetkililer tarafından incelenmekte olan öbür bazı eşyalar bulundu. Oteldeki görgü tanıkları bana Taylor Hawkins’in odasında ölü bulunmadan önce göğüs ağrısı sebebiyle yardım için aradığını söylediler” şeklinde konuştu.

Öte Yandan başsavcılığın, ilk otopsiden sonra Taylor Hawkins’in idrarında yapılan toksikoloji testinde, esrar, trisiklik antidepresanlar, benzodiazepinler ve opioidler dahil olmak üzere 10 farklı tür madde bulduğu söylendi.

RESMİ AÇIKLAMA GELMEDİ

Kolombiya Devlet Savcılık Servisi, trajedi hakkındaki ilk resmi yorumlarında şunları doğruladı: “Bogota’nın kuzeyinde bir otelde kalan Foo Fighters davulcusu Taylor Hawkins’in ölümünün farkına varır varmaz, Acil meseleleri ele almak ve soruşturmayı desteklemek için bir savcı ve müfettiş ekibi seferber edildi.”

Savcılık, müzisyenin ölümünün uyuşturucuyla alakalı olabileceği yönündeki spekülasyonlarla alakalı henüz resmi bir yorumda bulunmadı. Bogota Metropolitan Polisi, “Ölüm sebebi henüz belirlenmedi. Yakınlarına göre, ölüm uyuşturucu kullanımıyla alakalı olabilir” şeklinde konuştu.

İki çocuk babası olan Hawkins, uyuşturucu geçmişiyle daha önce de gündeme gelmişti. Meşhur müzisyen, Foo Fighters’a katıldıktan dört sene sonra aşırı dozda eroin almış ve 2001’de komaya girmişti.

Hawkins, Foo Fighters’a Nirvana’nın efsanevi davulcusu Dave Grohl tarafından dahil edilmeden önce Alanis Morissette için davul çaldı. Grohl, ikinci grubu Foo Fighters’ı 1994 senesinde, Nirvana’nın solisti Kurt Cobain’in intihar etmesinden sonra kurmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.