adplus-dvertising

Tayfur Havutçu: ’14 yabancıyla geçmişteki birliktelikleri yakalamak çok zor’

Kocaelispor’un ilk Türkiye Kupası’nı kazandığı dönemde formasını terleten, milli takımın unutulmaz futbolcularından Tayfur Havutçu, “Şuanda takımlarda 14 yabancı var. Geçmişteki birliktelikleri yakalamak çok zor. Biz şanslıydık” şeklinde konuştu.
Takip et
Tayfur Havutçu: ’14 yabancıyla geçmişteki birliktelikleri yakalamak çok zor’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kocaelispor’un 1997’de kazandığı Türkiye Kupası’nın 25. senesi onuruna gerçekleştirilen etkinliğe katılan eski milli futbolcu ve antrenör Tayfur Havutçu, “Çok manalı bir gece. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. 25 sene geriye gittik. O günkü mutlulukları burada tekrar yaşayabildik. Uzun süredir beraber olamadığımız arkadaşlarımızı tekrar gördük. Tekrar o günleri yaşadık. Çok güzel günlerdi. Ben Kocaelispor’da 2 sezon oynadım. Sonra Beşiktaş’a transfer oldum. Kocaelispor’da tam bir aile ortamı vardı. Çok zevkle oynuyorduk. Zevkle idman yapıyorduk. Arkadaşlık ortamımız, yönetimimiz, başkanımız çok iyiydi. Taraftarla birlikteliğimiz vardı. Çok güzel 2 yıl geçirdim. Onun için çok mutluyum” diyerek konuştu.

“14 yabancıyla o günkü birliktelikleri yakalamak çok zor”

Kocaelispor’un ligdeki vaziyeti, 25 senede Türk futbolundaki değişim ve kariyer planlamasıyla alakalı soruları da cevaplayan Havutçu, “Kocaelispor’un bu hafta kazanması çok önemliydi. Kazandığı için avantaj yakaladı diyebiliriz. Ama önünde çok mühim karşılaşmalar var. Ben ligde kalacağına inanıyorum. Kocaelispor’un yeri Süper Lig. Doğru adımlarla inşallah en kısa zamanda layık olduğu yere geri döner. Futbolda birçok şey değişti. Öncelikle statlar yenilendi. Belki yeni jenerasyon o günleri hatırlamıyordur. Futbolun temposu arttı. Yayın kaliteleri farklılaştı. 25 sene kısa zaman değil. Birçok şey değişti. Türk futbolunu ve Avrupa’yı dışarıdan takip ediyorum. 25 sene önce bizde 3 yabancı vardı. Bugünkü takımlarda 14 yabancı var. Zaten o günkü birliktelikleri yakalamak bugün çok zor. Biz o günleri yaşadığımız için çok şanslıydık. Kendi adıma mutluyum” ifadelerini kullandı.

“Şu anda beklemedeyim”

Teknik direktörlük kariyeri ile ilgili da İHA’ya konuşan Tayfur Havutçu, “En son 2 sene A Milli Takım’da çalıştım. Daha sonra Kasımpaşa’da kısa zaman görev yaptım. Teklifler oldu ama ortak noktada buluşamadık. O sebeple şu anda beklemedeyim. Çok fazla yurt dışına gidiyorum, maçlar izliyorum. Öbür takımlarda çalışan antrenör arkadaşlarımızla fikir alışverişinde bulunuyoruz. Futbolu uzaktan takip ediyorum” açıklamasını yaptı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.