Tatilcilerden Şezlong Eylemi!

Ayvalık’ta bir grup yazlıkçı, belediyenin sahilde bulunan şezlongları kaldırmasını protesto etti.

Muhteşem doğası ve tertemiz denizi ile tatilcilerin gözdelerinden olan Ayvalık’ta şezlong gerilimi yaşanıyor. Balıkeisir’in bu dillere destan ilçesinde bulunan dünyaca ünlü sahili Sarımsaklı’da yazlıkçılar belirledikleri alanlara daimi olarak şezlong bırakıyordu. Aldıkları şikayetler üzerine bu şezlongları bulundukları yerlerden kaldıran Ayvalık Belediyesi’ne bazı vatandaşlar tepki gösterdi. Şezlonglarının kaldırılmasını istemeyen tatilciler ana caddeyi trafiğe kapatarak protesto eylemi yaptı.

Belediyenin bu tavrının gereksiz olduğunu savunan yazlıkçılar ile yoldan araçlarıyla geçmek isteyen vatandaşlar arasında ise kısa süreli tartışmalar yaşandı. Çıkan arbede sonrası aracıyla yoldan geçmek isteyen bir vatandaş, bölgede görevli bir jandarma personeline çarparak hafif şekilde yaralanmasına yol açtı. Hastaneye kaldırılan askerin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

TATİLCİLER OLAYSIZ DAĞILDI

Yaşanan tartışmaların ardından bölgeye gelen zabıta ekipleri eylemcilerle uzun bir görüşme yaptı. Burada, şezlongların Belediye’ye gelen yoğun şikayetler nedeniyle kaldırıldığı eylemcilere anlatıldı. Belediye ekipleri geri adım atmayacaklarını söyleyince eylemlerini bitiren tatilciler olaysız bir biçimde dağıldı. Ancak bu tartışmanın hemen bitmeyeceği ve bazı tatilcilerin daimi şezlong konusunda ısrarcı olacakları öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı