Tatil Cennetinde Karavan Gerginliği

6 Ağustos 2019, 13:51 tarihinde eklendi
Masmavi denizi ile dünyaya ün salan Asos'ta şu sıralar karavan gerginliği yaşanıyor. Tatilcilerle otel sahipleri, sahil boyunca park etmiş karavanların kaldırılmasını istiyor.
Tatil Cennetinde Karavan Gerginliği
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Çanakkale Ayvacık’a bağlı, dünyaca ünlü tatil bölgesi Asos’ta şu sıralar karavan gerginliği yaşanıyor. Son zamanlarda karavarcıların gözde mekanlarından biri olan Kadırga Koyu, sahile fark eden karavanlar nedeniyle neredeyse kullanılamaz hale geldi.

Bu duruma tepki gösteren tatilciler ile otel işletmecileri acil olarak bu karavanların bölgeden gitmesini istiyor. Plaja geçmeye bile yerlerinin kalmadığını söyleyen tatilciler yetkililerin bu duruma bir çözüm bulmasını istiyor.

“SAHİL’DE 100’DEN FAZLA KARAVAN VAR”

Assos Otelciler Derneği Başkanı Bayram Erten konu ile ilgili olarak şunları söyledi:

Burada karavanlar plajı tamamen gasp etmiş durumda. Bazı karavanlar yol üzerine bile duruyor. Kötü bir görüntü oluşturuyor. Trafiğin bile aksadığı oluyor. Plaj kısmında bu karavanların olması doğru değil. Önümüzde Kurban Bayramı var. Zaten bayramda bu bölge çok yoğun oluyor, trafik inanılmaz yoğunlaşıyor. Şu an bu koyda 100’ün üstünde karavan var. Gelen ziyaretçiler karavanını kamping alanlarına değil de plaj kısmına koyuyor ve plajı kapatıyorlar. Neredeyse 2 karavan arasından plaja geçmeye bile yer kalmıyor bazı bölgelerde. Bunun yanında otellerimize gelen müşteriler de bu durumdan rahatsız oluyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.