adplus-dvertising

Taşkınların yaşandığı Bartın’da hasta vatandaşlara helikopterlerle ulaşıldı

Bartın’da hafta sonu etkili olmaya başlayan sağanak yağmurlar ardından şehrin farklı noktalarında taşkınlar oluştu. Ulaşımı kesilen bölgelerde sağlık problemi yaşayan vatandaşlara ise helikopterle ulaşıldı
Takip et
Taşkınların yaşandığı Bartın’da hasta vatandaşlara helikopterlerle ulaşıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ‘Kırmızı Kod’ uyarısı yaptığı Bartın’da hafta sonunda başlayan güçlü sağanak yağmurlar 3 gün boyunca aralıklarla etkili oldu. Yağışlarla beraber kent merkezinden geçerek Karadeniz’e dökülen Bartın Irmağının bazı noktalarında taşkınlar oluştu. Şehrin farklı noktalarında da taşkınlar sebebiyle ulaşımı kesilen bölgelerde yaşayan hasta vatandaşların sağlık kuruluşlarına sevk edilebilmesi için helikopterlerle çalışma yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün ‘Kırmızı Kod’ uyarısının sonrasında Emniyet Genel Müdürlüğü envanterindeki helikopter acil vaziyetler için Bartın’ın Amasra ilçesine konuşlandırıldı. Sağlık ekipleri, taşkınlar ardından ulaşımı kesilen bölgelerde sağlık problemleri yaşayan vatandaşlara Emniyet Genel Müdürlüğü envanterindeki helikopterle ulaştı. UMKE ekiplerince ilk müdahalesi yapılan vatandaşlar daha sonra helikopterle sağlık kuruluşlarına sevk edildi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, “Bartın’da sel taşkını sebebiyle ulaşımı kesilen bölgelerimizde sağlık problemi yaşayan vatandaşlarımızı sağlık kuruluşlarına helikopterle ulaştırdık. Her şey bu millet için.” ifadelerini kullanarak Emniyet Genel Müdürlüğüne de teşekkür etti.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.