adplus-dvertising

Taşan kanalizasyon denize aktı, halk plajı kapandı

Zonguldak’ın en çok tercih edilen plajlarından Kapuz Plajı girişinde bulunan atık su hattı üstünde yaşanan tıkanıklık sebebiyle taşan kanalizasyon plaja aktı. Denizden alınan numune sonrası Kapuz Plajı önlem maksatlı 2 gün kapatıldı.
Takip et
Taşan kanalizasyon denize aktı, halk plajı kapandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Vatandaşların yoğun alaka gösterdiği Zonguldak Belediyesine ait Kapuz Plajı girişinde bulunan atık su hattı üstünde yaşanan tıkanıklık sebebiyle taşan kanalizasyon Kapuz Plajı’na aktı. Belediye ekipleri plajı temizlik için çalışmaları yaptı. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından alınan numune incelenerek çıkacak neticeye göre karar verilecek. Zonguldak Belediyesi önlem olarak Kapuz Plajı’nı Perşembe ve Cuma günü olmak üzere 2 gün kapattı.

Kapuz Plaj Tesisleri’nin önlem maksatlı olarak Perşembe ve Cuma günleri kapalı olacağını ifade eden Kapuz Plajı Sosyal Tesis Müdürü Korkmaz Kartal, “Bugün öğleden sonra dereden gelen akıntı sonrası hemen bölgede suyun ne olduğuna dair bir çevirme yaptık. Suyun kanalizasyon mu ya da başka bir şey mi olduğunu anlamak için. Daha vaziyeti alakalı olan amirlerimize haber verdik. Ekipler hemen gelerek arızayı giderdi ama halk sağlığını önemsediğimizden dolayı tedbir alma durumundaydık. İlgili makamdan aldığımız bilgilerle Perşembe ve Cuma günü kapatmayı uygun gördük. Kapalı olduğu süreçte tesise ve deniz giriş yasak olacaktır” dedi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.