Tartışılan Uygulama, Dedikodulara Açıklık Getirdi

Son dönemlerde hemen herkes tarafından indirilip kullanılan yaşlandırma uygulaması hakkında birçok dedikodu ortaya atıldı. Uygulamayı yazan firma, yaptığı açıklama ile tartışmalara noktayı koydu.

Son günlerde milyonlarca kişinin telefonuna indirip kullandığı uygulama hakkında ciddi iddialar ortaya atılmıştı. Konuyla ilgili sessizliğini koruyan yazılım firması, bugün yaptığı açıklamada uygulama hakkında ortaya atılan iddiaları “ütopik” olarak nitelendirerek gerçeği yansıtmadığını belirtti.


Sosyal medyayı adeta huzurevine çeviren yaşlandırma uygulamasının, kişinin yüz bilgilerini kopyalayarak bunu farklı yerlerde kullanacağı yönünde iddialar alıp başını yürüdü. Bu iddialar sonrası gözlerin çevrildiği yazılım firması sessizliğini koruyordu. Ancak konuyla ilgili FBI’ın devreye girmesi yazılım firmasını açıklama yapmak zorunda bıraktı. Yazılım firmasından yapılan açıklamada uygulama ile ilgili iddiaların hayal ürünü olduğu ve gerçeği yansıtmadığı vurgulandı. Kişinin kimlik bilgilerine ulaşıldığı iddialarının da yalanlandığı açıklama tüm haber ajansları tarafından ‘son dakika’ bilgisi olarak geçildi.

FİRMAYA BÜYÜK PARA KAZANDIRDI

Ortaya atılan iddialara rağmen iki günde milyonlarca kişi tarafından indirilen uygulama, yazılım firmasına çok ciddi kazanç sağladı. Bu uygulamanın popüleritesini yitirmesini bekleyen yazılım firmasının büyük ses getirecek bir uygulama üzerinde daha çalıştığı öğrenildi. Bu haber, sosyal medya kullanıcıları arasında büyük heyecan yarattı. Herkes, yeni uygulamanın ne olacağı konusunda çeşitli tahminlerde bulunuyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı