Tarlaya Koydukları Kağıtlar Verimi Maksimuma Çıkardı!

Topraklarını yaban hayvanlarından korumak isteyen Batmanlılar görülmemiş bir yöntem geliştirdi. Tarlaya yerleştirilen kağıtlar sayesinde verim maksimuma çıktı.
Takip et
Tarlaya Koydukları Kağıtlar Verimi Maksimuma Çıkardı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Özellikle turşusu yapılan acur yetiştiriciliğinin önemli noktalarından biri olan Gercüş’te geliştirilen yeni tarla koruma yöntemi görenleri şaşkına çeviriyor. Batman’ın bu şirin ilçesinde yaşayan vatandaşlar tarlalarına ektikleri mahsulleri yabani hayvanlara yem etmemek için yeni bir yöntem buldu ve tarlalarına kağıtlar yerleştirmeye başladı. Yüzyıllardır kullanılan bostan korkuluklarını yerini alan kağıtlar sayesinde yaban hayvanları tarlalardan uzak durmaya başladı.

Bu sayede üretimlerinin en üst banda çıktığını söyleyen çiftçiler durumdan memnun. Kağıtların yaban hayvanlarının yanı sıra kuşları da ürünlerinden uzak tuttuğunu dile getiren vatandaşlar bu uygulamanın gün geçtikçe yaygınlaştığını belirtiyor.

ÇIKARDIĞI SES HAYVANLARI KAÇIRIYOR

Yıllardır yaban hayvanları ve kuşların tahribatı nedeniyle üretimlerinin durma noktasına geldiği belirten çiftçiler bu ucuz yöntem ile gelirlerini katlamayı başardı. Son teknolojinin kullanıldığı tarım üretiminde bu tarz ilginç yöntemler de işe yarayabiliyor. Acurun kilosunu 4-5 lira arasında sattıklarını belirten Batmanlı vatandaşlar bu yöntemi Türkiye’nin her yerindeki çiftçilere öneriyor. Ekilen ürün ne olursa olsun, gelen yaban hayvanlarının kağıdı görünce geri döndüğü ifade ediliyor. Kağıdın rüzgarda çıkardığı sesin de yaban hayvanlarını uzaklaştırmakta etkili olduğu belirtiliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.