Tarkan, Kaz Dağları'nda Yaşananlara Tepkisiz Kalmadı

Kaz Dağları'nda yürütülen altın arama çalışmalarına tepki gösteren Tarkan, "Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık" ifadelerini kullandı.
Takip et
Tarkan, Kaz Dağları'nda Yaşananlara Tepkisiz Kalmadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Son dönemlerin en çok konuşulan konularından biri olan Kaz Dağları'ndaki altın arama çalışmalarına ünlü isimlerden de tepkiler yükseliyor. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Tarkan, çok sert bir göndermede bulundu.

"DOĞA KATLİAMLARINA SON VERİN ARTIK"

Sosyal medyanın bir numaralı gündemi Kaz Dağları'ndaki altın arama çalışmaları oldu. Çalışmalar esnasında bölgede ağaç katliamı yapıldığını savunan sosyal medya kullanıcıları, bu çalışmaların acilen durdurulması çağrısında bulundu. Bu çağrıyı yapan isimlerden biri de Megastar Tarkan oldu. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda zehir zemberek ifadeler kullanan Tarkan, "Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık" ifadelerini kullandı.

3,6 milyon takipçisi olan Tarkan'ın gönderisi kısa sürede 280 bine yakın beğeni, çok sayıda da yorum aldı.

İşte Tarkan'ın o paylaşımı; 

Rant uğruna feda edilen Hasankeyf’ler, Allianoi’ler,Karadeniz’in dereleri, ormanları. Dikilen çirkin beton yığınları için kesilen binlerce yıllık zeytin ağaçları. Kurutulan göller, kirletilen, zehirlenen denizler, topraklar. Altın için feda edilen güzelim Kaz dağları ormanları.Bu ne bitmek bilmeyen bir para ve güç hırsıdır. İnsan ülkesinin doğasını, tarihini, kültürünü rant uğruna bir kalemde nasıl satabilir böyle? Dünyanın neredeyse her yerinde durum aynı. Halkın oylarıyla bulundukları noktaya gelen yetkililer kendilerini o ülkenin sahibi sanıp istediklerini yapma hakkını kendilerinde nasıl buluyorlar? Vatandaş kendi toprağını, doğasını savunmaya, korumaya kalktığında bir de vatandaşa ayar verip, kafa tutup, tehditler savuruyorlar. Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin.Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık.Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.