Tarım ve Orman Bakanlığı 60 milyon avroyu üreticilerine dağıtacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı-II (IPARD) 6. çağrısını yaptıklarını açıkladı. Bu çağrı ile yaklaşık olarak 400 milyon lira üreticilere ve yatırımcılara hibe edilecek. Destek ve hibeye dair detaylar için haberimizi okuyabilirsiniz.


Tarım ve Orman Bakanlığı 60 milyon avroyu üreticilerine dağıtacak

Tarım ve Orman Bakanlığı üreticileri ve aynı zamanda yatırımcıları sevindiren müjdeyi bugün paylaştı. Bakanlığın açıklamasına göre 60 milyon avro üreticilere ve yatırımcılara hibe edilecek. Yaklaşık olarak 400 milyon liradan sizde kendinize hibe alabilmek için hemen şimdi gerekli yerlere başvurunuzu yapın. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 3 ay boyunca tarım alanındaki projeleri beklediğini söyledi. Proje hazırlama süreci bugün itibarıyla başlamış bulunuyor. Sizde Bakanlık web sitesi üzerinden proje hazırlama sürecine dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

10 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPILDI

Bakan Pakdemirli, Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı-II (IPARD) ile birlikte şuana kadar birçok bölgede üretici ve yatırımcı sayesinde 10 milyar liradan fazla yatırım yapıldığını ve bu yatırımlarda ise yaklaşık olarak 60 bin yeni istihdam oluştuğunu açıkladı. 10 milyar liralık yatırıma ise bu sene çok daha fazlası eklenecek. Şubat ayında Bakanlığın yaptığı 5. çağrı ile birlikte yaklaşık olarak 1.5 milyar liranın üreticilerine verileceği belli olmuştu. Bu süreç ile ilgili olarak başvurular devam ediyor.

13 HAZİRAN TARİHİNE KADAR UZATILDI

Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı-II (IPARD) başvuruları bu sene içerisinde bir hayli talep görecek. Bununla birlikte 5. çağrının Şubat ayında yapıldığı ve bu destek çağrısında hayvancılık kategorisinde 1.5 milyar liralık yatırımın yapılacağı söylendi. 6. çağrı ise kırsal alanlardaki üretimi çeşitlendirme amacı ile yapılıyor. Bu aşamada 3 aylık bir sürede hem üreticinin hem de yatırımcının projeleri bekleniyor.

Yazar: Seher Demirol

Seher Demirol
Adana'da 1989 senesinde dünyaya gelen Seher Demirol, Marmara Ünivetsitesi mezunudur. 2014 senesinden beri haber sektöründe çeşitli kategorilerde görev alan Demirol, kendini magazin alanında ilerletmiştir. Yaptığı çarpıcı haberlerle birçok kez medya gündemine oturan Demirol, kariyerine ulusal haber sitelerinde editörlük görevi alarak devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Tarım ve Orman Bakanlığı bayramdan önce 2.4 milyar TL ödeyecek

Tarım ve Orman Bakanlığı bayramdan önce 2.4 milyar TL ödeyecek

Tarım ve Orman Bakanlığı'na ait resmi web sitesi ve sosyal medya kanallarından verilen bilgiye göre çiftçilere birçok alanda yapılacak destek ödemesi Ramazan bayramından önce yapılacak. Çiğ süt, kütlü pamuk ve yağlı ayçiçek üretimi yapanlar destek ödemelerini yaklaşık 1 ay içerisinde banka hesabında görebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.