adplus-dvertising

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci Kapadokya’yı gezdi

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Nevşehir ziyaretinin ikinci gününde Kapadokya bölgesini ve doğal soğuk hava deposunu gezdi.
Takip et
Tarım ve Orman Bakanı Kirişci Kapadokya’yı gezdi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Nevşehir’de tarım sektörü temsilcileri ile bir araya geldikten sonra Kapadokya bölgesinde tarihi, kültürel ve turistik yerleri gezdi. Bakan Kirişci, ilk olarak Kapadokya gezisine Avanos ilçesine bağlı Çavuşin köyünde bulunan Zelve -Paşabağları ören yeriyle başladı. Zelve ören yerinde bulunan ve halk arasında perikol olarak isimlendirilen Jandarma Asayiş noktasını ziyaret eden Bakan Kirişçi, şeref defterini imzaladı.

Tarım ve Orman Bakanı Kirişci Kapadokya’yı gezdi

Bakan Kirişçi daha sonra Zelve-Paşabağları ören yerindeki doğal ve tarihi merkezleri ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.Bu arada Kirişci, bölgeyi gezen bazı yerli ve yabancı turistlere bir müddet sohbet ederek fotoğraf çektirdi. Bakan Kirişci Göreme beldesinde bulunan Tokalı Kilisesini de ziyaret ederek, kilise hakkında bilgiler aldı.
Nevşehir merkez ilçeye bağlı Kavak beldesinde bulunan ve tüf kayalara oyulu dünyanın ilk ve tek soğuk hava depolarını gezen Tarım ve Orman Bakanı Kirişci, özel bir şirket tarafından tüf kayalara oyulu doğal soğuk hava depolarının nitelikleri ve bu tür çalışmalar hakkında depo sahibi Birol Güney’den bilgi aldı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.