adplus-dvertising

Tarık Akan 3. Ölüm Yıl Dönümünde Unutulmadı

Yeşilçam'ın usta oyuncuların Tarık Akan 3 yıl önce akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede vefat etti. Tarık Akan'ı sevenleri 3 yıl sonra unutmadı.
Takip et
Tarık Akan 3. Ölüm Yıl Dönümünde Unutulmadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Asıl adı Tahsin Tarık Erigül olan usta oyuncu 13 Aralık 1949 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Babasının subay olması sebebiyle birçok şehirde yaşadı. Babasının emekliliği sonrası İstanbul Bakırköy’de yaşamaya başlayan Tarık Akan Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde okudu. Okuduğu yıllarda işportacılık ve can kurtaranlık yapan Akan, 1970’te ses dergisinin başlattığı ‘Sinema Artist Yarışması’nda birinciliği kazanınca mühendisliği bırakıp Gazetecilik Yüksek Okulu’na geçiş yaptı.

Tarık Akan 3. Ölüm Yıl Dönümünde Unutulmadı

Tarık Akan 3. Ölüm Yıl Dönümünde Unutulmadı

TARIK AKAN 1971 YILINDA SİNEMAYA ADIM ATTI

Yarışmanın ardından adından söz ettirmeye başlayan yakışıklı oyuncu düğün salonunda müdrülük ve sandal kiralama işi yaptı. 1971 yılında ilk filmi olan ‘Solan Bir Yaprak Gibi’ adlı film ile sinema sektörüne adım attı ve adı Tarık Akan olarak değişti.

Tarık Akan 3. Ölüm Yıl Dönümünde Unutulmadı 1971 Tarık Akan – Fatma Girik (Solan Bir Yaprak Gibi)

Bu film ile başarılı bir performans gösteren Tarık Akan, aynı yılda ‘Emine’ adlı sinema filminde Filiz Akın ile başrolü paylaştı.

Tarık Akan 3. Ölüm Yıl Dönümünde Unutulmadı 1971 Tarık Akan – Filiz Akın (Emine)

Tarık Akan’ı medya ve siyaset dünyasından da birçok isim unutmadı.

.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.