adplus-dvertising

Tarihi Alanya Kalesi’nde Skandal! Surları Yıkıldı

Alanya Kalesi’nin Avusturyalı Walter Godina’nın evine bitişik surları yıkıldı. Avusturyalı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.
Takip et
Tarihi Alanya Kalesi’nde Skandal! Surları Yıkıldı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Dünyada yaşamın devam ediyor olduğu sayılı kalelerden birisi olan Alanya Kalesi’nin kente en hakim noktasındaki surlar yıkıldı. Avusturyalı Walter Godina adlı şahsın evine yaptığı tadilatın surların yıkılmasına etken olduğu belirtilerek savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Tarihi Alanya Kalesi’nde Skandal! Surları Yıkıldı

Antalya’nın Alanya ilçesinde Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapan Alanya Kalesi’nin surları yıkıldı. Surların yıkılmasında, surlara bitişik bir tarihi evi bulunan Avusturyalı Walter Godina suçlandı. İddialara göre Godina, izinsiz şekilde surlara pencere açtı ve balkonuna bitişik olan surların üzerine balkon demiri yaptırdı.

RESTORASYON SÜRECİ HEMEN BAŞLATILDI

Walter Godina hakkında yasal işlemlerin başlatıldığı ve Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu belirtildi. Öte yandan Antalya Kültür Varlıklarını Koruma bölge Kurulu da yıkılan surlar için restorasyon sürecini başlattı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.