Taraftara ‘Suriyeli’ Demişti, İtalya’nın Yolunu Tuttu!

Geçen sezon bir taraftara “Suriyeli” diye seslenen Sinan Galatasaray’dan ayrıldı. Genç futbolcunun yeni takımı Genoa oldu.

Geçen sene oynanan F.Bahçe maçı ardından bir taraftarla polemiğe giren ve ona “Suriyeli” diye sesleyen Sinan’ın Galatasaray defteri tamamen kapandı. İtalyan takımı Genoa, Sinan ile anlaşmaya vardığını resmen açıkladı. Sinan böylece bir dönem sarı kırmızılı formayı giyen Koray Günter ile de aynı formayı giyecek.

Sarı kırmızı takım ile sözleşmesi bittiği için bedelsiz olarak İtalya’nın yolunu tutan futbolcuya yeni takımının yıllık 1.2 milyon Euro ücret ödeyeceği açıklandı. Sinan burada maç başı para ise alamayacak. Genoa yaptığı açıklamada transferi resmen duyururken sözleşmenin uzun süreli olduğu vurgulansa da kaç yıllık olduğu açıklanmadı.

ÖZRÜ İŞE YARAMAMIŞTI

Geride kalan sezonda Galatasaray ile tam 30 lig maçına çıkan Sinan bunların birçoğuna kulübede başlamış, takımına 5 gol ve 4 asistlik bir katkı sağlayarak şampiyonlukta pay sahibi olmuştu. Hatırlanacağı gibi Sinan, taraftar ile girdiği polemiğin ardından sosyal medyada adeta linç edilmiş, olayın ardından taraftar ve yönetimden özür dilese de sular bir türlü durulmamıştı. İtalyan basınına göre Sinan’ın yeni takımı Genoa Türkiye’den bir futbolcu ile daha yakından ilgileniyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı