Tapulu Arazisine Orman Arazisi Diyerek El Koyuldu!

Kastamonu’da trajikomik bir durum yaşandı. Cide ilçesinde yaşayan Feridun Kutu, yaklaşık 40 yıl önce tapulu arazisine kavak ağaçları dikti. Zamanla büyüyen kavak ağaçları nedeniyle Kutu’nun arazisine orman arazisi denilerek el koyuldu.

Yenice Köyü’nde yaşayan 69 yaşındaki Kutu, babasından miras kalan arazisine o dönem Konya’da yaşadığı için kavak ağaçları ekti. Zamanla ağaçlar büyüdü ve Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü, Kutu’nun arazisine 2B çalışmaları kapsamında el koydu. Orman arazisi olarak nitelendirilen arazi için itiraz eden Kutu, ağaçlara yaş tespiti yaptırdığı halde tüm girişimlerinin karşılık bulmadığını söyledi. Kutu, yetkililere hatanın düzeltilmesi için çağrıda bulundu.

“MANEVİ DEĞERİ VAR”

40 yıl boyunca emek vererek yarattığı kavak bahçesinin elinden alındığını söyleyen Kutu, arazinin kendisine dedelerinden kaldığını ve manevi değeri olduğunu da belirtti. Kutu, tüm çocukluğunun bu arazide geçtiğini, o zamanlar tarla olarak kullandıklarını ve mısır, buğday ektiklerini anlattı. Yenice Köyü’nde yaşayan 69 yaşındaki Mehmet Bara ise, kavakların 40 yıl önce dikildiğine şahit olduğunu ve arazinin Feridun Kutu’ya babasından kaldığını bütün köyün bildiğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı