adplus-dvertising

Tapu memurunun dikkati 30 milyonluk sahtekarlığı önledi

Manisa’nın Yunusemre ilçesinde e-Tapu üstünden yapılan müracaat sonrası satış işlemleri başlatılan Karaali Mahallesi villalar bölgesindeki piyasa değeri ortalama 30 milyon TL olan 7 dönümlük arazinin satışında yapılmaya çalışılan dolandırıcılık, imza için satıcı ve alıcının 27 Nisan’da Yunusemre Tapu Müdürlüğüne gelmesiyle gün yüzüne çıktı.
Takip et
Tapu memurunun dikkati 30 milyonluk sahtekarlığı önledi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Alıcı ve satıcının eski tip nüfus cüzdanlarını alan tapu memuru Kemal Öktem, satıcı M.B.’nin kimlikteki fotoğrafıyla müdürlük arşivinde bulunan fotoğrafın aynı olmadığını fark etti. Memurun vaziyeti müdür yardımcılarına iletmesinin sonrasında esas sahibi yurtdışında olan arazinin sahte kimlikle satılmaya çalışıldığı fark edildi.

O sırada müdürlükte bulunan asayiş şubeye bağlı 2 polis memurunun da vaziyete müdahale etmesiyle satıcı kılığındaki M.B. gözaltına alındı. M.B.’nin çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildiği öğrenildi. Büyük bir vurgunu engelleyen tapu çalışanlarının başarısı Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay tarafından da başarı belgesiyle ödüllendirildi. Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay personelin dikkati sayesinde vatandaşların mağdur edilmesini engelleyen Yunusemre Tapu Müdürü Hakan Öztürk, Tapu Müdür Yardımcıları Cengiz Çetin, Şirin Çayır ve tapu memuru Kemal Ökmen’i makamında kabul etti. Kaymakam Kantay tapu çalışanlarını verdiği başarı belgesi ile ödüllendirdi.

Tapu memurunun dikkati 30 milyonluk sahtekarlığı önledi

Değeri 30 milyon TL”

Olayın nasıl gerçekleştiğini anlatan Yunusemre Tapu Müdürü Hakan Öztürk, “Ortalama 25-30 milyon değerindeki bir gayrimenkulün satışı için satıcı şahıs, müdürlüğümüze başvuruda bulundu. Müdürlüğümüz personeli de müdürlüğümüz arşivindeki kimlikle bize ibraz edilen kimliğin karşılaştırılması sonucunda kimliğin sahte olduğuna kanaat getirdik. Vaziyeti Emniyet müdürlüğünü haberdar ettik. Yaptığımız istişarede kimliğin sahte olduğunu belirledik. Eski tip kimliklerdendi.” şeklinde konuştu. Müdür Öztürk öte yandan yeni tip kimliklerde bu tip olayların yaşanmasının çok daha zor olduğunu ifade etti.

Tapu memurunun dikkati 30 milyonluk sahtekarlığı önledi

Tapu çalışanlarının dikkatinin bir dolandırıcılık olayını önlediğine dikkat çeken Yunusemre Kaymakamı Atilla Kantay ise şunları belirtti: “Tapu çalışanlarımızın dikkati olmasaydı kim bilir kaç kişinin canı yanacaktı. Biz de vatandaşlarımıza bu tip işlemlerini yeni tip kimliklerle yapmalarını öneriyoruz. Eski tip kimliklerle maalesef bu tip sahtekarlıklar olabiliyor. Bu tip olaylar gerçekleştikten sonra çok sayıda mağduriyet olabiliyor ve birçok insanın canı yanıyor. Kıymetli 4 arkadaşımızın kendi dikkatleri neticesi, özverili çalışmalarıyla, disiplinli çalışmalarıyla engellemiş bulunuyor. Arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” Tapu memurunun dikkati 30 milyonluk sahtekarlığı önledi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.