Tansu Çiller, dışişleri bakanı olarak yeni kabineye girecek iddiası!

AK Parti yönetimindeki değişiklik sonrası gözler kabineye çevrildi. Haftalardır konuşulan kabine değişikliği iddiaları her geçen gün daha da güçlenirken, gündemi değiştirecek Tansu Çiller iddiası ortaya atıldı. eski Başbakan Tansu Çiller, yeni kabinede dışişleri bakanı olacak. AK Araştırma’nın sahibi Mehmet Ali Kulat, eski Başbakan Tansu Çiller’in, yeni kabinede dışişleri bakanı olacağını belirtti.
Takip et
Tansu Çiller, dışişleri bakanı olarak yeni kabineye girecek iddiası!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

AK Parti’nin dün Ankara’da düzenlenen 7. Olağan Kongresi’nde tekrardan genel başkan seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 75 kişilik Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) mensupları arasından partinin A takımı olarak nitelendirilen 17 kişilik Merkez Yürütme Kurulu (MYK) mensuplarını belirledi. Bu gelişmelerin sonrasında uzun zamandır konuşulan kabine değişikliği iddiaları daha güçlendi.

Tansu Çiller, dışişleri bakanı olarak yeni kabineye girecek iddiası!

Kulislerde birçok isim konuşulurken, gündemi değiştirecek bir iddia da MAK Araştırma’nın sahibi Mehmet Ali Kulat’tan geldi. KRT TV canlı yayınında konuşan Kulat, “İlk defa söylüyorum. Kesin niteliğinde verilmiş bir bilgi değil ama eski bir başbakanın önümüzdeki günlerde dışişleri bakanı olması gibi bir olasılık var. İsim de söyleyeyim; Tansu Çiller bu görev için konuşuluyor. Amerikalılarla geçmişte olan diyaloğundan dolayı bu şekilde bir konu gündemde şu anda” iddiasında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.