Tanker Faciası Sonrası Ölü Sayısı 89’a Yükseldi

Tanzanya7da bir yakın tankerinin patlaması sonucu ölenlerin sayısı 89’a yükseldi. İlk gün hayatını kaybeden 71 kişi toplu mezara gömülmüştü.

Afrika ülkesi Tanzanya’nın Morogoro kentinde geçen hafta yakıt taşıyan bir tankerin patlaması sonucu ölenlerin sayısı 89’a yükseldi.

31 KİŞİNİN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Ülkenin doğu bölgesinde yer alan Morogoro kentinde 10 Ağustos’ta bir yakıt tankerinin patlaması sonucu çok sayıda kişi hayatını kaybetmiş, çok sayıda kişi ise yaralanmıştı. Ağır yanıklarla hastaneye getirilen 38 yaralıdan 7 kişinin bugün hayatını kaybettiğini, bununla birlikte patlamada hayatını kaybedenlerin sayısının 89’a yükseldiğini bildirildi. Bir yetkili,  “Doktorlar ve hemşireler hastaneye getirilen 31 yaralının hayatını kurtarmak için 24 saat çalışıyor” dedi.

TOPLU MEZARA GÖMÜLMÜŞLERDİ

Ölenlerin çoğunun devrilen akaryakıt tankerinden sızan benzini almaya çalıştıkları sırada meydana gelen patlamayla hayatını kaybettiği bildirildi. Kazada ölen 71 kişi Pazar günü toplu bir mezara gömüldü. Aynı gün Başbakan Kassim Majaliwa patlamayı soruşturmak için özel bir ekip kurulduğunu açıkladı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı