adplus-dvertising

Tanju Özcan’ın Arapça tabelaları savcılık kararıyla kaldırdı!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın, geçici sığınmacılara yönelik Arapça ve Türkçe, “Artık istenmiyorsunuz, dönün ülkenize’ ilanı, Cumhuriyet Savcılığı kararıyla ‘nefret ve ayrımcılık’ suçlamasıyla dün gece saatlerinde kaldırıldı. Özcan, kararla alakalı, “Türk milletini çok sevmek nefret suçu oluşturuyorsa, ben bu nefret suçunu, ayrımcılık suçunu işlemeye devam edeceğim” şeklinde konuştu.
Takip et
Tanju Özcan’ın Arapça tabelaları savcılık kararıyla kaldırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şehrin en işlek caddelerindeki bilboardlara Arapça ve Türkçe yazılı ilanlar astırdı. Özcan, şehirde yaşayan sığınmacılara evlerine dönmeleri çağrısında bulundu. İlanlarda, “Geçici sığınmacılara sesleniyorum. 11 sene önce ülkemize konuk olarak geldiğinizi söylediniz.

Tanju Özcan’ın Arapça tabelaları savcılık kararıyla kaldırdı!

Türk milleti de kıt kaynaklarıyla size senelerdir sahip çıkıyor. Artık bu misafirlik fazla uzadı. Ülkemizdeki ekonomik buhranı görüyorsunuz. Gençlerimiz işsiz, aileler açlık sınırının altında yaşıyor. Bu koşullarda artık sizinle paylaşacak ekmeğimiz ve suyumuz kalmadı. Geldiğiniz gibi gitme zamanınız geldi. Artık istenmiyorsunuz. Dönün ülkenize” ifadelerine yer verildi.

Tanju Özcan’ın Arapça tabelaları savcılık kararıyla kaldırdı!

İLANLAR KALDIRILDI

Tanju Özcan’ın talimatıyla belediye ekipleri tarafından asılan ilanlar, geniş yankı buldu. Bir vatandaş, savcılığa ilanlarla alakalı suç duyurusunda bulundu. İlanların savcılık kararıyla kaldırılmasına karar verildi. İlanlar dün gece saatlerinde, polis ekipleri tarafından kaldırıldı.

‘İYİYE GİTMİYORUZ’

Başkan Özcan, ilanların kaldırılmasıyla alakalı olarak, “Bu misafirlik çok uzadı, geldiğiniz gibi dönün ülkenize dedim, hemen hakkımızda muhtemelen AK Parti milletvekilinin şikayeti üstüne bir soruşturma başlatılmış ve savcılık afişleri toplatma kararı vermiş. Yani sığınmacılar ülkemizde kalsın, sığınmacıları beslemeye devam edelim, yenilerini de buraya davet edelim gerekirse onlara da bakalım demek suç olmuyor da dönün ülkenize demek mi suç oluyor? Vallahi ben bu tavrımın arkasındayım.

Tanju Özcan’ın Arapça tabelaları savcılık kararıyla kaldırdı!

Tanju Özcan’ın Arapça tabelaları savcılık kararıyla kaldırdı!

Bakın bu ülke karışacak yakında. Birileri bana diyor ki, bu ülke karışırsa diyor seni sorumlu tutarlar. Perşembenin gelişi çarşambadan belli. Bu insanları Türk toplumuna entegre etmek mümkün değil. Bu karışıklık zaten bu kafayla meydana gelecek. Ben yalnızca bugünden uyarı görevimi yapıyorum. Yarın bir karışıklık çıkarsa bundan dolayı kimsenin beni suçlaması haddi de değil hakkı da değil. Çünkü uyaran benim zaten. Bakın iyiye gitmiyoruz” şeklinde konuştu.

‘ALIN BENİ BU SUÇTAN HAPSE ATIN’

Başkan Özcan, Cumhuriyet Savcılığı’nın ‘nefret ve ayrımcılık’ suçlamasıyla ilanları kaldırmasıyla alakalı, “Türk milletinin menfaatini korumak, korumaya çalışmak, gençlerimizin problemlerini dile getirmek nefret suçu oluşturuyorsa, Türk milletini çok sevmek nefret suçu oluşturuyorsa, ben bu nefret suçunu, ayrımcılık suçunu işlemeye devam edeceğim. Bir hukukçu olarak söylüyorum. Alın beni bu suçtan hapse atın” diyerek konuştu.

Tanju Özcan’ın Arapça tabelaları savcılık kararıyla kaldırdı!

BOLU BELEDİYESİ’NİN NİKAH VE SU TARİFESİNE 40 BİN TL CEZA

Bolu’da, kasım ayı belediye meclis toplantısı ikinci oturumunda Türk vatandaşlarının metreküp fiyatı 2,5 liradan aldıkları su ücretlerinin yabancılara dolar kuru üstünden uygulanması ve yabancıların birbirleriyle evlenme ücretlerinin 100 bin lira olması oy çokluğuyla kabul edildi. Bolu Belediyesi’nin kararının sonrasında avukatlar Abdurrahim Çakır, Muhammed Emin Başbük ve Sümeyye Gökçe tarafından Bolu İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma davası açıldı. Dosyayı inceleyen Bolu İdare Mahkemesi, her 2 konunun da yürütmesinin durdurulmasına karar verdi. Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Bolu Belediye Başkanlığı’nın şehirde yaşayan yabancılara yönelik su ve nikah ücretlerinde farklı tarife uygulanmasına ilişkin kararında ayrımcılık yasağı ihlali yapıldığına hükmetti. Bolu Belediyesi hakkında 40 bin TL idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.

Tanju Özcan’ın Arapça tabelaları savcılık kararıyla kaldırdı!

‘YAPTIKLARIMDAN VE SÖYLEDİKLERİMDEN PİŞMAN DEĞİLİM’

Ceza kararıyla alakalı de yanıt veren Özcan, şu şekilde konuştu:

“Kararı yargıya taşıyacağım. İdarenin her türlü eylem ve işlemi yargı denetimine tabiidir. Dolayısıyla ben Türkiye Eşitlik Kurumu’nun bağımsız bir kurum olduğuna inanmıyorum. Türkiye Eşitlik Kurumu, bugüne kadar hangi konuda karar vermiş? Türkiye Eşitlik Kurumu’nun ismini ilk defa benimle alakalı soruşturma başlatıldığında duydu Türkiye. 2015 yahut 2016’da kurulmuş bir kurum. En azından bir çalışma yaptılar. Bu ayki maaşlarını hak ettiler. Şuana kadar boşuna maaş alıyorlardı. Ceza verdilerse, idari yargıya taşırız. Ben yaptıklarımın suç olduğuna inanmıyorum. Bir Türk milliyetçisi ve vatansever olarak bunları söylemeye devam edeceğim. Yaptıklarımdan ve söylediklerimden pişman değilim.”

Tanju Özcan’ın Arapça tabelaları savcılık kararıyla kaldırdı!
Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.