Tanju Özcan’dan sığınmacılarla ilgili açıklama! “Yeni planlarım var”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şehirde yaşayan sığınmacılarla alakalı ek önlemler ve kararlar alacaklarını belirterek, “Sığınmacılarla alakalı değişik planlarım var.” açıklamasında bulundu.
Takip et
Tanju Özcan’dan sığınmacılarla ilgili açıklama! “Yeni planlarım var”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bolu’da yaşayan sığınmacıların su ücretlerinin dolar üstünden tarifelendirilmesi ve nikah ücretlerinin 100 bin TL olmasını içeren karara Bölge İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararının verilmesinin sonrasında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sığınmacılarla alakalı yeni açıklama yaptı.

Tanju Özcan’dan sığınmacılarla ilgili açıklama! “Yeni planlarım var”

“SIĞINMACILARLA İLGİLİ DEĞİŞİK PLANLARIM VAR”

Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararının sonrasında devamlı düşündüğünü ve yeni kararlar alacağını söyleyen Özcan, “Sığınmacılarla alakalı mahkeme kararının sonrasında kara kara düşünüyorum. Geçici sığınmacılar Bolu’yu terk ediyordu. ‘Bu misafirlik fazla uzadı’ derken benim amacım bir mesaj vermekti. Ama mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Doğru bir karar mı, bence değil. Ama ben hukukçu olduğum için bu karara uymak zorundayım. 30 gün içerisinde bu yürütmeyi durdurma kararına uymak mecburiyetinde olduğumuz için, bir sonraki meclis toplantısında süre geçeceği için biz kararı hemen uyguladık. Ama içime pek sinmedi. Sığınmacılarla alakalı değişik planlarım var. Onlar Türkiye’den ayrılsınlar diyerek ek önlemler ve ek kararlar alacağım. Önümüzdeki günlerde bunu kamuoyu ile paylaşacağım” açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.