adplus-dvertising

Tanju Özcan’dan mahkeme kararıyla ilgili açıklama! “kına yaksınlar”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bölge İdare Mahkemesi’nce yürütmeyi durdurma kararı verilmesiyle alakalı “Öncelikle sığınmacı severler kına yaksın. Bu yabancı sevenler, göçmen sevenler kına yaksın” şeklinde konuştu.
Takip et
Tanju Özcan’dan mahkeme kararıyla ilgili açıklama! “kına yaksınlar”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Meclisi’nin aldığı yabancı uyruklulara yönelik 100 bin TL’lik nikah ve dolar kuru üstünden su fiyatlandırması kararına Bölge İdare Mahkemesi’nce yürütmeyi durdurma kararı verilmesiyle alakalı “Öncelikle sığınmacı severler kına yaksın. Bu yabancı sevenler, göçmen sevenler kına yaksın” şeklinde konuştu.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP ve İYİ Parti Düzce il başkanlıklarını ziyaret etti. Başkan Özcan’a ziyaretlerinde CHP Bolu Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu ve İYİ Parti Bolu İl Başkanı Ahmet Örnekbaş da eşlik etti. Başkan Özcan, CHP Düzce İl Başkanlığı ziyaretinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Özcan, Bolu Belediye Meclisi’nin aldığı yabancı uyruklulara yönelik 100 bin TL’lik nikah ve dolar kuru üstünden su fiyatlandırması kararına Bolu Bölge İdare Mahkemesi tarafından yürütmeyi durdurma kararı verilmesine tepki gösterdi.

Tanju Özcan’dan mahkeme kararıyla ilgili açıklama! “kına yaksınlar”

Her geçen gün sığınmacı sayısının arttığını söyleyen Başkan Özcan, “Öncelikle sığınmacı severler kına yaksın. Bu yabancı sevenler, göçmen sevenler kına yaksın. Bolu İdare Mahkemesi tarafından aldığımız kararın yürütmesi durduruldu. Biz bu kararları artık bu misafirlik fazla uzadı, sığınmacılar geldikleri gibi ülkelerine geri gönderilmelidir, düşüncesiyle aldık. Biz bir çoban ateşi yaktık esasında. Her geçen gün sığınmacı sayısı artıyor. Tamam biz misafirperver bir milletiz ama misafirlik 3 gün, 3 ay, 3 sene olur ama sayı her geçen gün artıyor. 2013’te ben milletvekiliyken uyardığımda sayı 1,5 milyonmuş. Şuanda gelmiş sayı 10 milyona. Maalesef bir göçmen çöplüğüne dönüştürüyorlar. Önce kendi aralarında birbirlerine girecekler sonra bizim çoluğumuza çocuğumuza musallat olacaklar. Benim derdim bu. Ben şundan rahatsızım. Sokakta kadınımız yürüyemiyor. Jöleli yabancı uyruklunun bakışından dolayı sokakta huzur içinde yürüyemiyor. Benim çocuklarım sokakta acaba sığınmacıların çocuklarından dayak yer miyim, korkusuyla top oynayamıyor. Benim mücadelem bitmedi. Ben diyorum ki ‘Geldikleri gibi gidecekler’ diyorum. Göçmen olsun, sığınmacı olsun, bunlara bakacak gücümü kalmadı. Bunlarla paylaşacağımız ekmeğimiz kalmadı” şeklinde konuştu.

Tanju Özcan, mücadelesine devam edeceğini dile getirerek, “Yargı ile alakalı süreç devam ediyor. Yürütmeyi durdurma kararı bizi bağlıyor. Biz elbette itirazımızı yapacağız çünkü biz haklı olduğumuzu düşünüyoruz. Bu yalnızca Bolu’nun meselesi değil, Türkiye’nin meselesi. Hudut namustur. Her gün namusumuz iğfal ediliyor. Şunu da söylemeden geçmeyeyim. Muhalefetin de bu konuda somut bir çözüm önerisi yok. Ben bunun mücadelesini yapıyorum. Gelecekte torunlarımızın gözünün içine bakarken gözlerimi kaçırmak istemiyorum ama mahkeme yürütmeyi durdurdu diyerek sevinenler, halay çekenler varsa ben bu işten vazgeçmedim. Başka biçimde başka yollarla bu mücadeleye aynen devam edeceğim. Ne hükümetin soruşturmaları ne başkalarının disiplin tehditleri beni çıktığım yoldan geri döndüremeyecek. Dönen dönsün bu konuda yolundan, ben dönmezem” diyerek konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.