Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na gönderme! “aday olma”

CHP’li Bolu Belediyesi Başkanı Tanju Özcan, Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, “Parlamenter sisteme dönme konusunda muhalefet samimi ise hiçbir siyasal parti genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmamalıdır” ifadesini kullandı.
Takip et
Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na gönderme! “aday olma”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Millet İttifakı’nın gündeme getirdiği parlamenter sisteme dönüş çabaları ile alakalı sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF ALDI

Özcan, parlamenter sisteme dönme konusunda muhalefetin samimi ise genel başkanların cumhurbaşkanı adayı olmaması gerektiğini söyleyerek şunları belirtti:

Tanju Özcan’dan Kılıçdaroğlu’na gönderme! “aday olma”

Parlamenter sisteme dönene kadar parti genel başkanlarının, bakanların kendilerine bağlı olacağı güçlü cumhurbaşkanı yardımcısı olması gerektiğini ifade eden Özcan, “Parlamenter sisteme dönene kadar parti genel başkanları, bakanların kendilerine bağlı olacağı güçlü cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları en doğru seçenek olacak. Böylelikle kuvvetli cumhurbaşkanı yardımcısı siyasi parti genel başkanları, denge-denetim mekanizmasını işletilmesini sağlamanın yanı sıra, parlamenter sisteme dönüş garantisinin sigortası da olacaktır. Bunların yazmamın nedeni, bu ülkeyi çok seven, milletinin menfaatlerini her zaman her şeyin üzerinde tutan, 4 dönem milletvekilliği yapan, halen de belediye başkanlığı koltuğunda oturan sorumluluk duyan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak torunlarımın gözlerine pişmanlıkla bakmamak içindir” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.