Tanju Özcan, Kur’an-ı Kerim okuyarak solcu olmuş!

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Ben Atatürkçüyüm. Sosyal demokrasiyi sol yazarların eserlerinden okuyarak benimsemiş biri değilim. Tam tersi, Kuran-ı Kerim’i ve Hz. Peygamber’in hadis-i şeriflerini okuyarak sosyal demokrasiyi benimsemiş biriyim” şeklinde konuştu.
Takip et
Tanju Özcan, Kur’an-ı Kerim okuyarak solcu olmuş!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği’nin (KAMU-DER) Ankara’da düzenlediği Geleneksel Ödül Töreni’nde konuştu.

‘Senenin Belediye Başkanı’ ödülünü alan Özcan, “Her zaman söylüyorum, etnik manada değil, Atatürk’ün tanımladığı manada Türk milliyetçisiyim” diyerek konuştu.

Özcan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“BLEDİYE BAŞKANLIĞI SİYASİ BİR MAKAM DEĞİL”

“Dört defa milletvekili seçildim, en son milletvekilliyken belediye başkanlığına seçildim. Bizim siyasi görevlerimiz son buldu, belediye başkanlığı makamı siyasi bir makam değil. O yüzden herkesi kucaklayacak biçimde bu görevimizi icra etmeye çalışıyoruz. Yaptığımız en mühim üç şey ne derseniz; biri israfı önlemek. İkincisi, belediyeyi bütçesiyle yönetmek ki şu anda bütçesinin yarısını belediyelere ayıran çok nadir belediyelerden biriyiz, gelirimiz geçen seneye göre yüzde 60 üstünde büyüdü. Üçüncüsü de kurduğumuz kooperatif aracılığıyla yalnızca sekiz ayda 160 doğrudan çalışana, 225 de sözleşmeli üreticiye ulaşan bir kooperatif oldu.

“SOSYAL DEMOKRASİYİ HADİSLERİ OKUYARAK BENİMSEDİM”

Biraz dilim sivri herhalde, ‘Milletvekilliğinden gelme bir alışkanlık’ diyor kimileri. ‘Kardeşim sen çöpünü topla, parkını yap, işine bak’ diyorlar. Bunları yapıyoruz zaten ama parlamentoda uzun süre görev yapmış bir insan olarak ara sıra duramıyorum, Türk milletinin genel problemleri ile alakalı de çıkışlar yapıyorum. Ben Atatürkçüyüm. Sosyal demokrasiyi sol yazarların eserlerinden okuyarak benimsemiş biri değilim. Tam tersi, Kuran-ı Kerim’i ve Hz. Peygamber’in hadis-i şeriflerini okuyarak sosyal demokrasiyi benimsemiş biriyim. Her zaman söylüyorum, etnik manada değil, Atatürk’ün tanımladığı manada Türk milliyetçisiyim. Bu ülkede yaşayan Türklerin, Kürtlerin, Çerkezlerin, Abazaların bütün etnik unsurlarımızın üst kimliği olan Türk milletinin geleceğini korumak ismine bazı şeyler söylüyoruz. Zaman zaman sürçü lisan ettiysek af ola. Niyetimiz kötü değil, kendimizle alakalı özel bir beklentimiz de yok. Türk ulusu hep var olsun, hep kuvvetli olsun, bundan başka bir gayemiz yok.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.