Tanju Özcan ile CHP arasında gerilim “Ben Atatürk’ün CHP’sinin neferiyim”

Başörtülü bir kadınla alakalı anlattığı anısı büyük tepki toplayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında CHP’den “Bu ifadeler kabul edilemez. Özcan’ın vaziyetini pazartesi günü değerlendireceğiz” açıklaması gelmişti.
Takip et
Tanju Özcan ile CHP arasında gerilim “Ben Atatürk’ün CHP’sinin neferiyim”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Armağan Çağlayan’ın YouTube programına katılan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, anlattığı bir anıyla büyük tepki toplamıştı. “Benim bebeğim yok. Bana yardımcı olur musunuz?” diyen başörtülü kadın hakkında Özcan “‘Hanımefendi ben size nasıl yardımcı olabilirim’ dedim. Meğer kadın tüp bebek tedavisi olmak istiyormuş. Tabi konuya bu şekilde girince çevredekiler gülüyor” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’den “Vaziyetini değerlendireceğiz” açıklaması
Bu ifadeleriyle kamuoyunun büyük tepkisini alan Özcan’a bir darbe de kendi partisinden geldi. CHP Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, “Sayın Özcan’ın bu ifadeleri kabul edilemez. Kendisi de zaten özür dilemiştir. Sayın Özcan’ın vaziyetini pazartesi günü yapacağımız MYK toplantımızda değerlendireceğiz. Tüzüğümüz bunu emrediyor” şeklinde konuştu.

“Hayırlısı neyse o olsun”
Daha önce sığınmacılarla alakalı çıkışlarıyla da gündem olan Özcan, Twitter hesabından kendi partisi olan CHP’ye cevap vererek, “Hayırlısı neyse o olsun. Ben Türk Milleti’nin bir neferiyim. Sığınmacılar ile alakalı söylediğim sözlerden dolayı yandaş basın ve fetöcülerin lincine uğruyorum. Sığınmacılarla alakalı sözlerimden dolayı pişman değilim. Ben Atatürk’ün CHP’sinin neferiyim. Takdir parti yetkililerinindir!” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.