adplus-dvertising

Tandır çukurunda ölü bulunan 5 yaşındaki çocuk istismara uğramış!

İzmir’in Bornova ilçesinde 5 yaşındaki Eymen Sadık Durak’ın tandır çukurunda ölü bulunmasıyla alakalı annesi Mine Durak ile beraber yargılanan sevgilisi Serkan Elçetin’in telefonunda, çocuğun hem bir erkek hem de annesinin istismarına uğradığı, darp edildiği görüntüler gün yüzüne çıktı.
Takip et
Tandır çukurunda ölü bulunan 5 yaşındaki çocuk istismara uğramış!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, eşi vefat eden Mine Durak’ın (27), oğlu Eymen Sadık Durak’a iyi bakmadığı ve şiddet uyguladığı ihbarı üstüne, 2019 senesinin eylül ayında inceleme başlattı. Polis, uzun zaman eve gelmeyen Mine Durak’ı yakınlarının yanında buldu, küçük Eymen’e ise ulaşamadı.

Polise çelişkili ifade veren Durak, oğlunun erkek arkadaşı tarafından dövülerek öldürüldüğünü iddia etti. Durak’ın gösterdiği yerde arama yapan polis, ağzı tuğlayla kapatılmış tandır çukurundaki poşette, Eymen’in elleri ve ayakları bağlı cansız bedenini buldu. Eymen’in cesedi, otopsi ve DNA testi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

Polis ekipleri, Mine Durak ile sevgilisi Serkan Elçetin (38) ve onun erkek kardeşi E.E.’yi gözaltına aldı. İşlemlerinin sonrasında adliyeye sevk edilen Durak ve Elçetin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, E.E. ise adli kontrol koşuluyla serbest bırakıldı.

İSTİNAF İLK KARARI BOZDU

İzmir 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde geçen sene temmuz ayında görülen davanın karar duruşmasında sanıklardan Mine Durak’a, ‘özellikli kasten öldürme’ ve ‘eziyet’ suçlarından ağırlaştırılmış ömür boyu ve 7 sene hapis, Serkan Elçetin’e de gene aynı suçlardan ağırlaştırılmış ömür boyu ve 6 sene hapis cezası verildi. Sanık avukatları, cezayı fazla bulurken, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları ise cezaların az olduğu gerekçesiyle karara itiraz etti, dosya İstinaf Mahkemesi’ne taşındı.

İtirazlar üstüne dosyayı inceleyen İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 1’inci Ceza Dairesi, yerel mahkemede yapılan yargılamada; sanık Serkan Elçetin’in cep telefonunun kilitli olması sebebiyle incelenemediği için Jandarma Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığı’na gönderilerek bilirkişi araştırması yapılması gerektiğine karar verdi. Sanık Mine Durak’ın ise cezai ehliyeti konusunda İstanbul Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Kurulu’ndan rapor aldırılmasına hükmedildi ve yerel mahkemenin kararı bozuldu. Bozma kararının sonrasında İzmir 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada mahkeme başkanı, sanık Mine Durak’ın cezai ehliyetinin tespit edilmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Kurulu’ndan rapor alınması için müracaat yaptıklarını ve 2 Eylül 2022 tarihine randevu verildiğini belirtti. Mahkeme başkanı, öbür sanık Serkan Elçetin’in telefonunda minik Eymen’e ait istismar görüntüsü olup olmadığının tespiti için istenen bilirkişi raporunun alınması için de telefonu Jandarma Genel Komutanlığı Kriminal Daire Başkanlığına gönderildiğini belirtti.

ÖZ ÇOCUĞUNU İSTİSMAR ETMİŞ

Mahkeme heyetinin Serkan Elçetin’in telefonunda minik Eymen’e ait istismar görüntüsü olup olmadığının tespiti için istenen bilirkişi raporu tamamlandı ve dava dosyasına girdi. Raporda, Eymen’in yaşça büyük bir erkeğin istismarına uğradığı görüntülerin olduğu, Eymen’in bir araçta tamamen çıplak halde ve vücuduyla yüzünde darp izinin olduğu fotoğrafların bulunduğu söylendi. İncelemede, Mine Durak’ın Eymen ile çekilmiş videosu da bulundu. Söz konusu videoda Durak’ın, minik Eymen’i istismar ettiği görüntüler olduğu söylendi. İncelemede, Durak’ın uyuşturucu madde yapımında kullanılan bir mekanizmayla çekilmiş video kaydının da bulunduğu belirlendi.

MESAJLAR DA GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Telefonda, ‘Güzelbahçe Deniz’ adıyla kayıtlı bir kişiyle mesajlaşmalar da yer aldı. Güzelbahçe Deniz adlı kişinin Elçetin’e, cinsel içerikli mesajlar gönderdiği söylendi. Elçetin’in telefon kaydında, ‘Aa Annem’ olarak kayıtlı kişiden, ‘Sen Mine’ye mesaj at. Oğlunun ifadesini alacakmış. Götürsün gitsin. Polis çok ciddi konuştu. Sakın yanlış bir şey söyleme oğlum’ biçiminde mesajların olduğu da gene raporda yer aldı. Elçetin’in telefon rehberinde ‘Mineee’ adıyla kayıtlı numaraya cinsel içerikli mesajlar da attığı söylendi. Öte yandan bilirkişi raporunun sonrasında mahkemenin, Elçetin’in telefonunda ‘Güzelbahçe Deniz’ olarak kayıtlı kişi hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.