Tam kapanmada kuyumcular açık mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan sokağa çıkma yasağı genelgesi kapsamında açık ve kapalı kurumlar belli oldu. Peki, tam kapanmada kuyumcular açık mı? İşte, tam kapanmada kuyumcular açık mı sorusunun detaylı yanıtı…
Takip et
Tam kapanmada kuyumcular açık mı?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Ülkemizde uygulanmaya başlanan tam kapanma kurallarının ardından vatandaşlar, tam kapanmada kuyumcular açık mı sorusuna yanıt aramaya başladı. Yurtta 17 gün sürecek olan tam kapanma sokağa çıkma yasağı başlarken kuyumcu çalışma saatleri merak ediliyor. Altın alıp bozdurmak için yatırımcıların uğrak yeri olan kuyumcuların hizmet verip vermediği merak ediliyor. Bilindiği üzere; İçişleri Bakanlığı genelgesi kapsamında sokağa çıkma yasağından muaf olan kurum ve kuruşlar açıklanmıştı. Peki, tam kapanmada kuyumcular açık mı?

Tam kapanmada kuyumcular açık mı?

Tam kapanmada korona virüsü tedbirleri nedeniyle çalışma saatlerinde yapılan düzenlemeler arasında kuyumcuların da olup olmadığı araştırılıyor. Şu ana kadar yapılan resmi açıklamalar ışığında, tam kapanmada kuyumcular kapalı olacak. Bakanlıktan yapılan açıklamada tam kapanmadan muaf olacak kişilerin ve yerlerin de listesi yer alırken kuyumcu çalışanlarının muaf olmayacağı biliniyor.

Tam Kapanma ve Sokağa çıkma yasağında kuyumcular kapalı olacak. Kuyumcular yeni gelen tedbirlerle bu yasaklarda kapalı kalacak.

17 günlük kapanma sürecinde doğrudan vatandaşın ihtiyaçlarına yönelik faaliyet gösteren sağlık, üretim, imalat, tedarik, bakkal, manav gibi işyerleri ve buralarda çalışanlar kısıtlamadan muaf olacak. Kısıtlamadan muaf olan sektörlerde çalışanlar izin belgelerini e-başvuru sistemi üzerinden kimlik numaraları ile kolayca alabilecek. Fabrika, imalathane çalışanları İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden görev belgesi alacak. Kamu personeline de görev bildirim belgesi düzenlenecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.