Tam kapanmada kaç kişi çalışma izin belgesi aldı belli oldu!

Tam kapanma sürecinde toplam 3 milyon 948 bin 265 kişi çalışma izin belgesi aldı. İşyerleri tarafından el yazısı ile düzenlenen belgeler 7 Mayıs tarihine kadar geçerliliğini koruyacak.
Takip et
Tam kapanmada kaç kişi çalışma izin belgesi aldı belli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

İçişleri Bakanlığı’ndan gelen açıklama şu şekilde:

Tam kapanma sürecinde 3 Mayıs saat 10:00 itibarıyla e- devlet üstünden İçişleri Bakanlığı e- müracaat sisteminden muafiyet kapsamında olan sektör çalışanlarına yönelik de toplam 3 milyon 948 bin 265 “çalışma muafiyet izni belgesi” düzenlenmiştir.

e-Devlet vasıtasıyla e-müracaat üstünden alınmamayan ve manuel olarak doldurulan muafiyet izin belgeleri kontrolü, fedakarca çalışan kolluk güçlerimiz denetlerini yoğun bir biçimde yapılmaktadır.

Hepimizin birbirimize karşı sorumlu olduğu salgınla mücadelede, normalleşme sürecine kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere öbür bütün kurallara uymayı sürdürmeliyiz.

Aziz milletimize; bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakârlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz.

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan yeni genelgeyle muafiyet kapsamındaki iş yerleri tarafından el yazısıyla doldurulan çalışma izin görev belgeleri 7 Mayıs saat 24.00’e kadar geçerli olacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.