Tam kapanma sonrası normalleşme olacak mı? ayrıntılar belli oldu!

17 Mayıs'ta tamamlanması beklenen tam kapanma sürecinin ardından Türkiye'nin normalleşmeye gitmesi için şartlar belli oldu. Vaka sayılarının 10 binin altına düşmesi bekleniyor.
Takip et
Tam kapanma sonrası normalleşme olacak mı? ayrıntılar belli oldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tam kapanma sonrası normalleşmenin nasıl olacağı merak edilirken hükümetin normalleşme planının detayları belli olmaya başladı.

“YENİ NORMALLEŞME TAKVİMİMİZİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE AÇIKLAYACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüsle mücadele ve normalleşme süreciyle alakalı yaptığı açıklamada, “17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en mühim gündem maddelerinden bir tanesi de zaten bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla alakalı süreç de yer alacak.” demişti.

“VAKA SAYISI 10 BİN OLURSA NORMALLEŞME BAŞLAYACAK”

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre vaka sayısı en fazla 10 bin olduğu takdirde kademeli normalleşme başlayacak ama her şey bir anda açılmayacak. Yetkililer, kademeli açılışın arasına birer hafta koymak gerektiğini söyleyerek ilk önce küçük işletmelerin yüz yüze eğitim başlayacağını aktardı. Düğün, taziye asker gibi organizasyonlarda kısıtlamaların aynen devam etmesi gerektiği söylendi.

13 BİN 604 KİŞİNİN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Türkiye’de son 24 saatte 213 bin 863 Kovid-19 testi yapıldı, 13 bin 604 kişinin testi pozitif çıktı, 282 kişi hayatını kaybetti, hasta sayısı 1734 oldu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.