Tam kapanma bitiyor peki tam açılma ne zaman olacak?

Tam kapanma sürecinin Pazartesi günü tamamlanmasıyla birlikte Türkiye kademeli olarak normalleşme sürecine girecek tam açılma ise Temmuz ayında olacak.
Takip et
Tam kapanma bitiyor peki tam açılma ne zaman olacak?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Koronavirüs vakalarının korkutucu seviyelere çıkmasının sonrasında başlatılan ‘tam kapanma’ dönemi 17 Mayıs Pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek. Gene aynı gün yapılması beklenen kabine toplantısında ise yeni yol haritası belli olacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilecek.

BAKAN KOCA’DAN ‘NORMALLEŞME’ AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca geçtiğimiz gün yayınladığı mesajında normalleşme mesajı vermiş ve “Büyük bölümünü evlerimizde geçirdiğimiz bir ayın sonunda kısıtlamaların kademeli olarak kalkacağı günlere ulaşıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

HEDEF TEMMUZ AYI

17 Mayıs sonrası nasıl bir yol izleneceği merak edilirken, ‘normalleşme’ süreciyle alakalı yeni ayrıntılar da ortaya çıkmaya devam ediyor. Sabah gazetesinden Zübeyde Yalçın’ın haberine göre normalleşme süreci kademeli biçimde olacak. Okulların uzaktan eğitim biçiminde tamamlanması beklenirken, kafe ve restoranlar kotalı biçimde açılacak. Esas normalleşme, yani ‘tam açılma’ ise temmuz ayında olacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.