Tam kapanma bitince normalleşmeye dönülecek mi?

29 Nisan’da başlayan kısıtlamalar sonrası ne olacağı ile ilgili ayrıntılar paylaşan Fahrettin Koca normalleşmeye ne zaman geçileceği ile ilgili önemli ayrıntılar verdi. Tam kapanma sonrası normalleşme olacak mı?
Takip et
Tam kapanma bitince normalleşmeye dönülecek mi?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Geçtiğimi pazartesi günü düzenlenen kabine toplantısında alınan kararla, 29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arası ‘tam kapanma’ dönemi olarak ilan edildi. Bu kapsamda 17 gün boyunca sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, çok sayıda sektördeki iş yerleri kapatıldı, kentler arası seyahat yasağı geldi.

TAM AÇILMA OLACAK MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine sonrası yaptığı açıklamada, vakaların 5 binlere indirilme hedefi olduğunu söylemişti. Henüz bu hedeflere uzak olmamıza ve tam kapanma sürecinin başında olmamıza karşın, bayram sonrası sürecin nasıl olacağı merak konusu oldu. Hürriyet gazetesinden Abdulkadir Selvi’ye konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tam kapanma sürecinin sonunda ‘tam açılma’ olup olmayacağı hakkında soruya, “Bunun dengeli bir süreç olmasını ama pratik yaşamı da zorlayan bir süreç olmaması için kontrollü geçişin daha manalı olacağını düşünüyorum.” cevabı verdi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.