Tam kapanma 19 Mayıs’a uzayacak mı? Fuat Oktay cevapladı!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, canlı yayında kendisine sorulan kısıtlamalarla ilgili soruları yanıtladı. Kapanmanın 19 Mayıs'a kadar uzayacağı iddialarına cevap veren Fuat Oktay, "böyle bir şey gündemimizde yok" dedi.
Takip et
Tam kapanma 19 Mayıs’a uzayacak mı? Fuat Oktay cevapladı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın NTV canlı yayınına katılarak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu:

“Kapanma süreci net ve şeffaf yürttüğümüz bir süreç. Sağlık Bakanlığımız günlük verileri devamlı paylaşıyor. Salgın dönemini tam kapanmaya girmeden yönetmeye çalıştık. Ekonomik ve sosyal boyutu olduğu için bütün çarkları yürütmeye çalıştık. Ramazan’dan önce pik yaşadık. Yoğun bir dönem yaşadık. Bir ilk yarı kapanma ile bazı önlemler almıştık. Azaltmayı gerçekleştirebilirsek yaz sezonuna girersek çok daha avantajlı biçimde girelim diyerek önlemlere başvurmuştuk. Tam kapanmanın lüzumlu olduğunu gösterdi veriler.

KAPANMA 19 MAYIS’A UZAR MI?

Şu anda bu şekilde bir şey gündemimizde yok. Kabinede değerlendirilir, ardından nihai karar verilir. Kamuoyu ile de paylaşılır bu. Şu anda bu şekilde bir uzatma gündemimizde yok. Biz bu dönemde sanayinin çarklarını hiç durdurmadık. Imalat devam etti Türkiye’de. Sanayide çalışanların istihdamı da devam etti. Hizmetler sektörü etkilendi.
Sanayi sektöründe Türkiye tarihinin en başarılı senesini kapatacağız. Burada hem toplumumuzun sağlığını korumak öbür taraftan da bir senesi aşan kısıtlamalar döneminde hizmet sektöründeki esnafımızın biraz daha canlanmayı sağlarsak salgın yönetiminde daha ileri bir aşamaya gelmiş oluruz.

MUHALEFETİN YETERİNCE DESTEK VERİLMEDİ İDDİASI

Yanıtlamaya gerek var mı bilmiyorum. Muhaşlefet bir şey üretmek üstüne kurgulanmamış. Yalanlar üstüne kurulu bir politika üretiyorlar. Niye biz çok iyi yönettik? Çok kuvvetli bir sağlık altyapısı ile girdik. Vatandaşlarımızı aldık Türkiye’ye getirdik. 30 sene öncesinin Türkiyesi’nin bunu yapması mümkün müydü? Toplumun güvendiği bir lider olduğu zaman da muhalefet ne derse desin gidin sokağa cumhurbaşkanına güvenen bir toplum görürsünüz. Önceki gün bir iftarımız vardı. Farklı dini cemaatlerin, Diyanet İşleir Başkanımızın da olduğu bir iftardaydı. Oradaki birisi aynen şunu şeklinde konuştu: ”Biz öyle bir şey yaşıyoruz ki yalnızca Türkiye’de bulunan birisi olarka söylemiyorum, dışarıda bulunan öbür dini gruplarla da görüşüyoruz. Allah Kovid’den korusun, yakalanacak da Türkiye’de yakalanalım, ya da Türkiye’ye ulaşmayı nasip etsin”… 600 milyara yaklaştı dedim, bir genel başkan yardımcısı ‘Hayal görüyorlar’ demiş. Hesanı kitabı bilmedikleri için algı operasyonuna girerler, klasik. Rakamlar net.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.