Tam 65 Kişi! Açlık ve Susuzluktan Ölmek Üzereyken Bulundular

Meksika polisi aldığı bir ihbar neticesinde ABD'ye geçmeye çalışan 65 göçmeni yakaladı. Polisler, buldukları göçmenlerin açlık ve susuzluktan ölmek üzere olduğunu açıkladı.
Tam 65 Kişi! Açlık ve Susuzluktan Ölmek Üzereyken Bulundular
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Meksika’da açlık ve susuzluktan ölmek üzere olan 65 göçmen bulundu. Federal polis aldığı bir ihbar doğrultusunda operasyon düzenledi ve ölmek üzere olan 65 kişiyi kurtardı.

Meksika’da yetkili makamlar, federal polisin bugün 65 yasa dışı göçmeni ele geçirdiğini açıkladı. Meksika’nın Veracruz eyaletindeki Meksika Körfezi’ne giden yolda yürüyen Bangladeşli ve Sri Lankalı göçmenlerin, bulundukları sırada açlık ve aşırı susuzluk nedeniyle ölmek üzere oldukları kaydedildi. Federal Kamu Güvenliği Departmanı dün yaptığı açıklamada, göçmenlerin ABD sınırına ulaşmak için uzun ve karmaşık bir rotayı tekrar ettiklerini söyledi.

TÜRKİYE’DEN DE GEÇMİŞLER

Göçmenlerin, 24 Nisan’da Katar’daki bir havaalanından yola çıktıktan sonra Türkiye ve Kolombiya’ya uçtukları, oradan Meksika’ya ulaşmadan önce Ekvador, Panama ve Guatemala’dan geçtiklerini söylediği öğrenildi. Göçmenler, Meksika’ya vardıklarında ise Meksika Körfezi’ne dökülen Coatzacoalcos Nehri’nde botlarla ilerlediklerini ancak ABD sınırına yakın hiçbir noktaya gitmeyen nehirde neden böyle bir yol aldıklarına anlam veremediklerini söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.