Taliban’a destek veren Cumhuriyet Kadınları Derneği’nde istifa depremi!

Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin, Afganistan’da yönetimi ele geçiren Taliban’a destek açıklaması yapması, dernekte krize neden oldu.
Takip et
Taliban’a destek veren Cumhuriyet Kadınları Derneği’nde istifa depremi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Amerika’nın Afganistan’dan çekilme kararı almasının sonrasında ülkede yönetim el değiştirdi. Kabil’i ele geçiren Taliban, yönetimi ele aldı. Cumhuriyet Kadınları Derneği, Afganistan’da yaşananlara ilişkin uzun bir açıklama yaptı.

“BAĞIMSIZ AFGANİSTAN’I TANIYORUZ”

Açıklamada, “Bazı kadın örgütlerinin bir araya gelerek savurdukları ‘Taliban’ı tanımıyoruz, Taliban’ı tanıyanı da tanımıyoruz’ sloganına karşı, ‘Bağımsız Afganistan’ı tanıyoruz, ‘Bağımsız Afganistan’ı tanımayanı da tanımıyoruz’ diyoruz. Yaptıkları derin siyaset analizinde ABD’yi, Afganistan işgalini sürdüremedikleri için kınamalarını da hazin bulmakla beraber, kendilerine yakıştırıyoruz.

Tek kıblesi emperyalist Batı olanlara soruyoruz: ABD 20 senede Afganistan’a, oradaki kadınlara, işgal altında zulüm görmek dışında ne vermiştir? Fakat ‘işgal, manda ve himaye’ kabul etmeyen milletlerde kadınların kendi eşitlik mücadelelerini verecek kuvvete eriştiklerinden haberiniz yok mu? Şeriatla yönetilen ABD dostu ülkelerin kadınlarını dert etmediniz de ABD’yi ülkesinden söküp atan bir millet olunca mı tanımamaktan bahsediyorsunuz?” ifadeleri kullanıldı.

Taliban’a destek veren Cumhuriyet Kadınları Derneği’nde istifa depremi!

Bu açıklamanın sonrasında Cumhuriyet Kadınları Derneği ikiye bölündü.

“ATATÜRK’ÜN KIZI OLARAK İSTİFA ETTİM”

Açıklamanın sonrasında net bir tavır alan haber spikeri Gülgün Feyman, “An itibari ile Atatürk’ün kızı ve varisi olarak Cumhuriyet Kadınları derneğinden bir Cumhuriyet kadını olarak istifa ettim. Kamuoyuna sunarım. Saygılar.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.