Taliban kız ve erkek öğrencileri İslam’a aykırı diyerek bölüyor!

Afganistan’da üniversitelerdeki karma eğitim sistemi sona eriyor. Açıklama Taliban geçici hükümetinin yüksek öğretim bakan vekili Şeyh Abdulbaki Hakkani’den geldi. Hakkani gerekçe olarak, karma eğitimin “İslami ve milli değerlere aykırı olmasını” gösterdi.
Takip et
Taliban kız ve erkek öğrencileri İslam’a aykırı diyerek bölüyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

“En yakın zamanda ülkedeki üniversitelerde kız ve erkek karma eğitim sistemi sona erecek. Çünkü bu eğitim sistemi İslami ve milli değerlere aykırıdır.” Açıklama yüksek öğretim bakan vekili Şeyh Abdulbaki Hakkani’den geldi. Afganistan’da üniversitelerde karma eğitim sona eriyor.

Afganistan’da yüksek öğretim bakanlığı toplantısı gerçekleştirildi. Gündem karma eğitimdi. Taliban geçici hükümetinin yüksek öğretim bakan vekili Hakkani, Toplantının sonrasında kameraların karşısına geçti. Kadınların eğitimine engel olmayacaklarını belirtti. Fakat örtünme koşulunu koştu. “Bu şartlar altında kızların eğitimlerini sürdürmesine engel bulunmayacaktır. Hatta kızlar yalnızca lisans değil, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini de devam ettirebilirler. Mühim olan kız öğrencilerin örtünmeye riayet etmesi” şeklinde konuştu.

Hakkani, bina olanağı olmayan üniversitelerde kız ve erkek öğrencilerin farklı saatlerde okula gelip ders göreceğini açıkladı. Geçmişte eğitimden mahrum kalan Taliban mensuplarına özel alaka gösterileceğini söyledi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.