Taliban, canlı yayında CNN muhabirine saldırdı!

Afganistan’ın Taliban’ın yönetimine geçmesinin sonrasında hızla değişen dengeler dünyanın dört bir yanından anbean takip ediliyor. Son olarak CNN International ekibinin yaşadıkları ülkede meydana gelen paniği gözler önüne serdi. Taliban yönetimine bağlı silahlı kişiler, CNN ekibinin çekim yaptığını görünce önce silahlarını hazırladı, sonrasında saldırmak için üzerlerine doğru koşmaya başladı. Yaşananlar canlı yayınla televizyonlara taşındı.
Takip et
Taliban, canlı yayında CNN muhabirine saldırdı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

NATO’nun pazar gününden bu yana Kabil Havaalanı’nda 12 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladığı Afganistan’dan dünyayı dehşete düşüren bir görüntü daha yayınlandı. Taliban yönetimindeki ülkede meydana gelen son olayları aktaran CNN International ekibi, saldırıya uğradı. Silahlar ateşlenmek üzereyken koşmaya başlayan yayın ekibinin yaşadıkları an be an kameralara yansıdı.

Taliban, canlı yayında CNN muhabirine saldırdı!Taliban’ın Afganistan yönetimini yalnızca dokuz günde ele geçirmesinin sonrasında bütün dünyanın gözü Kabil’e çevrildi. Sivil halk ülkeyi terk etmeye çalışırken dört bir yandan endişelendiren görüntüler gelmeye devam ediyor.Taliban, canlı yayında CNN muhabirine saldırdı!Ülkede kadınlar, Taliban’ın verdiği garantiye karşın sokağa çıkmaya korkarken, CNN International muhabiri Clarissa Ward’un da bir günde değişen görüntüsü bütün dünyada gündem oluşturmuştu.

TALİBAN GÜÇLERİ İLE KARŞI KARŞIYA KALDI

Taliban, canlı yayında CNN muhabirine saldırdı!CNN International muhabiri Clarissa Ward ve ekibi, Çarşamba günü silahlı Taliban savaşçılarıyla karşı karşıya kaldıklarında Afganistan’ın Kabil şehrinden son haberleri dünyaya iletmeye çalışıyorlardı.Taliban, canlı yayında CNN muhabirine saldırdı!Çaresiz Afganlar ve tahliye uçuşuyla kaçmayı uman aileleri korkutmanın yanı sıra kalabalığı kontrol etmek için ateş açan Taliban savaşçıları, bu defa ekibin etrafını sarmıştı.Taliban, canlı yayında CNN muhabirine saldırdı!Ward, olaydan sonra CNN’e yaptığı açıklamada, “Etrafta bize yaklaşan Taliban savaşçıları vardı, bir adam yüzümü kapatmam için bana bağırıyordu, yoksa benimle konuşmazdı” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.