Taksi Ücretlerine Bu Gece Zam Geliyor

Taksi ücretlerine bu gece itibariyle kilometre ücreti ve indi-bindi ücretine zam yapılacak. Zamlı tarife bu geceden itibaren geçerli olacak.

Bu gece itibariyle taksi ücretleri zamlı yeni haliyle hesaplanacak. Taksinin kapısını açıp oturmak 13 liradan kilometre başı ücret ise 3.10 liradan başlayacak. 10 liradan 13 liraya çıkan indi-bindi ücreti yükselen benzin fiyatlarının maliyetini karşılamak için yapılsa da bu artışların vatandaşın cebini yakacağı kesin.

Kilometre başı ücret ise 2.5 liradan 3.10 liraya yükselecek. Bir dönem ”Uber”’ kullanımı ile sarsılan taksicilik sektörü, uber araçlarının yasaklanması ile rahat bir nefes aldı. Artışların, vatandaşların taksi tercihini nasıl etkileyeceği ise merak konusu.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu da yaptığı açıklamada, bu artışın 2 yıldır beklediklerini ve ülkedeki her sektörün zam almasına rağmen taksi sektörünün 2 yıldır hiçbir zam almamasının kendileri üzerinde olumsuz baskı oluşturduğunu ifade etti.

İBB’den 2 yıl sonra taksi zammı için onay aldıklarını dile getiren Aksu, bu zammın İstanbul halkı için kaliteli taksi anlayışını daha hızlı getireceğini dile getirdi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı