Taksi şoförleri için yaş sınırında yeni düzenleme!

Ticari araç kullanan sürücüler için yaş sınırı 65’ten 68’e yükseltildi. Bu gelişmeden yalnızca ticari taksi kullanan sürücüler faydalanabilecek.
Takip et
Taksi şoförleri için yaş sınırında yeni düzenleme!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hürriyet’in haberine göre İstanbul’da bulunan 18 bine yakın ticari taksiyi ilgilendiren gelişme meydana geldi. Bundan sonra azami sürücü olma yaşı 65’ten 68’e çıkarıldı.

Ticari taksilere yönelik yeni gelişmeyi İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu duyurdu.

Aksu, ticari taksi satın alma ve sürücü olma yaşının 65’ten 68’e yükseldiğini açıkladı. Ulaştırma Bakanlığı’nın yayımladığı genelge ile beraber bundan sonra 65 olan ticari taksi satın alma ve sürücü olma yaş haddi 68’e çıkmış oldu.

ÇALIŞMAK İSTEYENLER RAPOR ALACAK

Ticari takside çalışmak isteyen 65-68 yaş aralığındaki sürücüler her sene psikoteknik raporu ve sağlık raporu alarak ticari taksi kullanabilecek.

69 YAŞINDAN GÜN ALANLAR KULLANAMAYACAK

69 yaşından gün almış kişiler ticari taksilerde şoförlük yapamayacak. Genelge kapsamında 69 yaşından gün alanların şoförlük yapamayacağı söylendi.

İTEO Başkanı Aksu’nun mesajı şu şekilde:

Kıymetli meslektaşlarımız; Ticari taksi alımı için ve şoförlük yapabilmek için 65 olan yaş koşulu 68 olarak değiştirilmiştir. 69 yaşından gün alanlar bu genelgeden faydalanamayacaktır. 65-68 yaş arası çalışmak isteyenler, her sene psikoteknik raporu ve sağlık raporu almak zorundadırlar. Bu talebimizi dikkate alarak gerçekleştiren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Ulaştırma Bakanımıza esnafımız ismine teşekkür ederiz. Hayırlı işler.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.