adplus-dvertising

Tahsin Tam: ‘Özgüven eksikliği göze çarptı’

Bursaspor Teknik Direktör Tahsin Tam, 68 Aksaray Belediyespor’la oynanan ve 2-1 kazanılan hazırlık maçı ile alakalı olarak, “Bambaşka iki devre gözlemledik. İlk devre istediklerimizi ortaya koyamadık. Geçişleri sağlayamadık. Özgüven eksikliği göze çarptı. Takım olarak ortaya koyduğumuz oyun bizi mutlu etmedi” şeklinde konuştu.
Takip et
Tahsin Tam: ‘Özgüven eksikliği göze çarptı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, hem son hazırlık maçını hem de takımın son vaziyetini değerlendirdi. Hazırlıklarına Afyon’da oldukça verimli devam ettiklerini dile getiren 53 yaşındaki teknik adam, 68 Aksaray Belediyespor’la oynanan maçla alakalı olarak, “Bambaşka iki devre gözlemledik. İlk devre istediklerimizi ortaya koyamadık. Geçişleri sağlayamadık. Özgüven eksikliği göze çarptı. Takım olarak ortaya koyduğumuz oyun bizi mutlu etmedi. Futbolcularımızı tanıyacağız. Tamamı gelişime açık oyuncular. Kabiliyet yalnızca iyi bir çalım değil. Kabiliyet bir çok faktör arar. Yüksek konsantrasyon ister. Cesur ve özgüven sahibi olmaktır. Biz gençlerimize güveniyoruz. Bunlar hazırlık maçı. Alt liglerde bu maçlar zor geçer. Biz her maçı her antrenmanı aynı ciddiyetle yaşamak istiyoruz. İkinci yarıda daha özgüvenliydik ve kazandık. Hem oyuncularımızın hem de bizler de kendimizi eleştirmek ismine önemliydi.

Tahsin Tam: ‘Özgüven eksikliği göze çarptı’

Eskişehirspor’dan istek geldi

Eskişehirspor’la hazırlık maçı oynamaları gündeme gelen Bursaspor’un bu vaziyeti ile alakalı konuşan Tam, “Eskişehirspor’dan bir istek geldi. Ama biz hazırlık maçlarımızı doldurmuş vaziyetteyiz. Tarihler pek uygun gözükmüyor ama uygun bir opsiyon bulursak değerlendirebiliriz” ifadelerini kullandı. Kubilay Sönmez’in son hazırlık maçında sakatlanmasıyla alakalı de ayrıntı veren tecrübeli çalıştırıcı, “Kubilay Sönmez hafif kasığında sakatlık var. Mühim değil. Koruma maksatlı bir kaç antrenmana çıkartmayacağız” şeklinde konuştu. Tahsin Tam son olarak Furkan Emre Ünver’le alakalı şunları belirtti: “Furkan Emre Ünver’in 0.8 milimlik bir açığı kalmış. Onunla alakalı 3-4 günlük bir tedavi süreci var. Tam dönmesini istiyoruz. Risk almak istemiyoruz. Bir kaç günü kaldı. O da aramızda olacak.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.