adplus-dvertising

TAG Otoyolu’ndaki atık büyük oranda temizlendi

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi’ne ait atığın Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nu trafiğe kapatmasının sonrasında başlayan ve ortalama 24 saattir süren çalışmalar sonucunda yoldaki atığın büyük kısmı temizlendi. Havadan da görüntülenen çalışmaların tamamlanmasının sonrasında otoyolun trafiğe açılması bekleniyor.
Takip et
TAG Otoyolu’ndaki atık büyük oranda temizlendi
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun Gaziantep Batı ve Kuzey gişeleri arasındaki bir kısmı kaplayan ve yolun trafiğe kapanmasına neden olan atık çamuru temizleme çalışmaları ortalama 24 saattir devam ediyor. 30 civarındaki iş makinesinin desteğiyle devam eden ve tamamlanma aşamasına gelen temizleme çalışmaları neticesinde otoyolda ulaşımı durduran atık çamur büyük bir oranda temizlendi.

Çalışmalar havadan görüntülendi

Karayolları Genel Müdürlüğü, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerine ait iş makinelerinin desteğiyle süren çalışmalar tamamlanma aşamasına gelirken otoyoldaki atığın büyük bir kısmı tahliye edildi. Atık çamurun siyaha bürüdüğü otoyoldaki şeritler çalışmaların sonrasında yeniden gözle görülmeye başlandı.

Karayolları ekiplerinin koordinesinde temizleme çalışmalarının sürdüğü TAG Otoyolu lüzumlu güvenlik tedbirlerinin alınmasının sonrasında yeniden trafiğe açılacak. Güvenlik ve düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla alternatif yollardan sağlanan trafik akışının yeniden TAG Otoyolu Gaziantep Batı ve Kuzey gişeleri arasındaki kısımdan sağlanması bekleniyor.

TAG Otoyolu’ndaki atık büyük oranda temizlendi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.