Suudi Odalar Birliği: “Türkiye’ye Yatırım Yapmayın”

Suudi Arabistan Odalar Birliği Başkanı Al-Obaidi, Suudi şirketler için Türkiye’de yatırım yapmanın doğru olmadığını söyledi.

Suudi Arabistan’ın resmi haber ajansı SPA’da dün yayınlanan bildiride, “Krallık, Türk ordusu tarafından Suriye’nin kuzeydoğusundaki bölgelere başlatılan saldırıyı kınıyor” ifadelerine yer verildi. Bu kez mesaj ülkenin en önemli ekonomik kuruluşu Suudi Arabistan Odalar Birliği’nden (Council of Saudi Chambers-CSC) yayınlandı. CSC Yönetim Kurulu Başkanı Sami bin Abdullah Al-Obaidi, Türkiye’ye yatırım yapacak Suudi şirketlere uyarı gönderdi.

“TÜRKİYE’YE YATIRIM YAPMAK DOĞRU DEĞİL”

Sami bin Abdullah Al-Obaidi, medyadan yaptığı açıklamada Suudi şirketler için Türkiye’de yatırım yapmanın doğru olmadığını ifade etti.

Bu yılın temmuz ayında da Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’deki vatandaşlarını hırsızlığa karşı uyararak, pasaport ve paralarına sahip çıkmalarını ve acil durumlarda büyükelçiliğe veya başkonsolosluğa başvurmalarını istemişti. Ardından Riyad yönetimi, Türkiye’ye rezervasyon yapan Suudi turistlerin vazgeçmeleri halinde zararların da karşılanacağına dair açıklamalarda bulunmuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı