adplus-dvertising

Suudi Kraliyet ailesinin lüks hayatına para dayanmadı, mallarını satıyor!

Son senelerde masrafları devlet kasasından karşılanmayan Suudi kraliyet ailesi mensupları, lüks hayatlarını karşılayabilmek için malvarlıklarını satmaya başladı.
Takip et
Suudi Kraliyet ailesinin lüks hayatına para dayanmadı, mallarını satıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’ın (36) yakın akrabaları dahil aile mensuplarının masraflarına yönelik devlet ödemelerini kesmesinin sonrasında, aylık harcamaları 30 milyon doları bulan prensler, hayat tarzlarını sürdürmek için malvarlıklarını satmaya başladı. Wall Street Journal (WSJ) gazetesine göre Suudi prensler, ABD ve Avrupa’da sahip oldukları 600 milyon dolardan fazla gayrimenkul, yat ve sanat eserini elden çıkardı.

‘ÇALIŞAN VERGİSİ’ ZORLUYOR Suudi Kraliyet ailesinin lüks hayatına para dayanmadı, mallarını satıyor!

WSJ’ye konuşan kaynaklar, prenslerin standart ‘faturaları’ ödemek, personel maaşları, uçak ve tekneleri ile yaşadıkları evlerin masrafları için nakit bulmak mecburiyetinde kaldığını anlattı. Prens Muhammed’in kestiği ödemeler arasında, kraliyet mensuplarının çalışanlarının maaşları ile elektrik ve su faturaları da bulunuyor.

Suudi Kraliyet ailesinin lüks hayatına para dayanmadı, mallarını satıyor!

Babası Kral Selman tahta oturduğu 2015’ten beri öbür aile mensuplarının haklarını kısıtlayan veliaht Prens, 2017’de yolsuzluk suçlamasıyla çok sayıda prensi gözaltına aldırtmıştı. Öte Yandan bu sene ilan edilen ve dört çalışandan fazlası için kişi başı 2500 Dolar ek vergi öngören düzenleme, prensler için senede yüz binlerce dolarlık ilave masraf demek.

PRENSTEN KORKUYORLAR Suudi Kraliyet ailesinin lüks hayatına para dayanmadı, mallarını satıyor!

Öte Yandan Prens Muhammed’in tepkisinden kaçınmak için “fazla gösterişli” varlıklarını elden çıkaranlar olduğu da söylendi. Bir kaynak, “Bu insanlar çalışmıyor fakat devasa çalışan kadroları var. Üstelik Prens Muhammed’in tepkisinden de korkuyorlar” şeklinde konuştu. Yakın zamanda elden çıkarılan varlıklar arasında, İngiltere’de 155 milyon dolarlık bir kır evi ile 60 metreden uzun iki de yat var. Bir zamanlar Suudi Arabistan’ın en kuvvetli kişilerinden olan, eski Washington Büyükelçisi Prens Bandar bin Sultan da malvarlıklarını satanlar arasında.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.