adplus-dvertising

Suudi Arabistan’dan çocuklara umre yasağı!

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı, Covid-19 karşı uyguladığı önlemlere kapsamında Ramazan boyunca umre ziyaretlerine çocukların getirilmesini yasaklandı.
Takip et
Suudi Arabistan’dan çocuklara umre yasağı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suudi Arabistan’da umre ziyaretleri, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan sıkı tedbirler altında sürerken, Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı tarafından Ramazan ayı boyunca umre ziyaretlerine çocukların getirilmesinin yasakladığı açıklandı.

ÇOCUKLARA UMRE YASAĞI

Yalnızca umre ziyaretleri için değil Mekke’deki Mescid-i Haram’da namaz kılmaya gelenlerin çocuklarını getirmesine de izin verilmedi. Umre ve namazlara yalnızca önceden izin alan kişilerin katılabileceği kaydedildi.

Bakanlık açıklamasında, umre ve namaz kılmak isteyenlerin mobil uygulama üstünden müracaat yapmaları gerektiğini ifade ederek, sadece müracaat yapanların ibadetlerini geçekleştirebileceğinin altı çizildi.

TEDBIRLER SIKI SIKIYA KONTROL EDİLECEK

Umre için korona virüs atlatan, 2 doz korona virüs aşısı yaptıran ya da korona aşısının bir dozunu yaptırarak 14 günlük karantinadan geçmiş olanlara izin verileceği bildirildi.
Ziyaretçilerin sosyal mesafeyi koruması için yol boyunca çeşitli işaretler yerleştirdi. Kabe çevresinde bulunan yetkililer ise ziyaretçilerin sosyal mesafeye uyup uymadıklarını kontrol ediyor.

Öte Yandan, ziyaretçilerin tavafı esnasında da yetkililer Kabe çevresinde sterilizasyon çalışması gerçekleştiriyor. Tavaf esnasında maske takması mecburi olan ziyaretçilerin Kabe’ye yaklaşmasına izin verilmiyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.