adplus-dvertising

Suudi Arabistan’da yarı çıplak samba dansçıları gösteri yaptı!

Suudi Arabistan’ın Cizan şehrinde gerçekleştirilen etkinlikte Rio Karnavalı’nı aratmayan kareler gün yüzüne çıktı. Samba gösterisinde bacaklarını ve bellerini açıkta bırakan giysiler giyen dansçı kadınların gösterisi büyük şaşkınlık yarattı. Suudi yetkililer ise olayın nasıl gerçekleştiğini ortaya çıkarabilmek için soruşturma açıldığını duyurdu. Olaya tepki gösteren muhalif bir akademisyen ise “Festivale üstsüz dansçılar getirdiler” şeklinde konuştu.
Takip et
Suudi Arabistan’da yarı çıplak samba dansçıları gösteri yaptı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suudi Arabistan’ın Cizan şehrinde gerçekleştirilen Turizm Kış Festivalinde üç kadın samba dansçısının yarı çıplak bir biçimde sokaklarda dans ederek gösteri yapması ülkeyi karıştırdı. Dansçıların kentin işlek caddesindeki gösterisindeki giysisi, sosyal medyada hızla yayılarak ülke gündemine oturdu.

Bir sosyal medya kullanıcısı dansçıların yarı çıplak halde olduğunu işaret ederek, “Müslüman bir ülke olduğumuzu unuttuk ve ahlaki ihlallere başladık” ifadelerini kullanırken, başka bir kullanıcı ise Suudi Arabistan’ın İslami ilkelerden uzaklaştığını söyledi. Tepkilerin sonrasında Cizan Valisi Prens Muhammed bin Nasır, gösteri hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

“FESTİVALE ÜSTSÜZ DANSÇILAR GETİRDİLER”

Muhalif Suudi akademisyen Saied ibn Nasser ise dansçıların, yetkililerin bilgisi dahilinde festivalde bulunduğunu belirterek, “Festivale üstsüz dansçılar getirdiler sonra Prens Muhammed Nasır konuyu incelemek için emir yayınladı. Allah’ı mı kandırıyorsunuz, yoksa müminleri mi? İnsanlar Muhammed bin Selman’ın basın mensubu Cemal Kaşıkçı’yı öldürdüğünü ve sonrasında soruşturma emri verdiğini unuttu mu zannediyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.