adplus-dvertising

Suudi Arabistan’da teravi namazı 10 rekata düşürüldü!

Suudi Arabistan'da bu yıl koronavirüs sebebiyle Mescid-i Haram ve Mescid-i Nebevi’de kılınacak olan teravi namazları 20 rekattan 10 rekata düşürüldü. Karar Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz tarafından onaylandı.
Takip et
Suudi Arabistan’da teravi namazı 10 rekata düşürüldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Suudi Arabistan’da salı günü başlayacak Ramazan ayına sayılı günler kala, Suudi Arabistan İki Kutsal Cami İşleri Genel Başkanı Şeyh Abdul Rahman Al Sudais’den teravi namazları hakkında açıklama geldi.

10 REKAT OLARAK KILINACAK

Al Sudais, , Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz’in Covid-19 salgını sebebi ile Ramazan ayında Mekke’de bulunan Mescid-i Haram ve Medine’de bulunan Mescid-i Nebevi’de teravi namazlarının 20 rekat yerine 10 rekat olarak kılınmasını onayladığını duyurdu.

“ÖNLEYİCİ PROTOKOLLERE KESİNLİKLE UYGUN OLACAK”

Alınan kararın sonrasında iki kutsal camide kılınacak olan teravi namazlarına değinen Al Sudais, namazların ihtiyati önlemler ve engelleyici protokollere asla uygun olacağını söyledi. Al-Sudais, kararın Kral Selman’ın her iki camide de ibadet edenlerin bütün uluslararası sağlık standartlarını karşılayan güvenli bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için mevcut bütün araçları kullanma konusundaki kararlılığının bir göstergesi olduğunu açıkladı.

Suudi Arabistan’da toplam vaka sayısı 398 bin 435’e, toplam can kaybı ise 6 bin 754’e ulaştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.